100 Yıllık Resme 1 Saniyeliğine Bakın. Gördüğünüz Şey Zekânız Hakkında Size İpucu Veriyor

2242 izlenme 13 Kasım 2017

Görmekte olduğunuz resim dünyanın en ünlü illüzyonlarından biri ve 100 yıldır insanları büyülemeye devam ediyor.

DESTEK İÇİN LÜTFEN BEĞENİP TAKİP EDELİM
  
Resim ilk kez 1899 yılında Joseph Jastrow adındaki bir Amerikan psikolog tarafından kullanıldı. Psikologun asıl amacı, gördüklerimizin sadece görsel algımızla ilgili değil aynı zamanda beyin faaliyetimizle ilgili olduğunu kanıtlamaktı. Resme baktıktan hemen sonra beyniniz çalışmaya başlıyor. Resme dikkatlice bakın. Ne görüyorsunuz?

Ne görüyorsunuz? Ördek mi? Tavşan mı? Yoksa her ikisini de mi?

Optik illüzyon 100 sene önce çizildi. Independent gazetesinin raporuna göre son zamanlarda sosyal medyada yoğun ilgi görüyor. Bazıları resimde bir ördek, bazıları tavşan ve bazıları da her ikisini aynı anda görüyor.


Resimde gördüğünüz yaratıcılığınız ve beyninizin hızı hakkında sizlere ipucu veriyor. İki hayvanı ne kadar kısa sürede görürseniz, beyninizin hızlı çalıştığı ve yaratıcı olduğunuz öne sürülüyor. En ilginci de insanların farklı zamanlarda resimdeki hayvanları farklı görmeleri.

Peki siz hangi hayvanı gördünüz? Görmeniz ne kadar vaktinizi aldı? Optik illüzyonu arkadaşlarınızla paylaşarak ne kadar yaratıcı olduklarını anlamalarında yardımcı olun.

Kaynak : tr.newsner.com

Son aramalar : Bu videoyu herkes ibret olarak İzlemeli ve İzletmeliSurvivor'un Foyası Ortaya Çıktı. Bu Görüntülerden Sonra Bir Daha İzlemeyeceksiniz
KAPAT

Popüler