İLGİNÇ
13 Kasım 2017 ( 2122 izlenme )
Reklamlar

100 Yıllık Resme 1 Saniyeliğine Bakın. Gördüğünüz Şey Zekânız Hakkında Size İpucu Veriyor

Görmekte olduğunuz resim dünyanın en ünlü illüzyonlarından biri ve 100 yıldır insanları büyülemeye devam ediyor.

DESTEK İÇİN - LÜTFEN BEĞENİP TAKİP EDELİM
  
Resim ilk kez 1899 yılında Joseph Jastrow adındaki bir Amerikan psikolog tarafından kullanıldı. Psikologun asıl amacı, gördüklerimizin sadece görsel algımızla ilgili değil aynı zamanda beyin faaliyetimizle ilgili olduğunu kanıtlamaktı. Resme baktıktan hemen sonra beyniniz çalışmaya başlıyor. Resme dikkatlice bakın. Ne görüyorsunuz?

Ne görüyorsunuz? Ördek mi? Tavşan mı? Yoksa her ikisini de mi?

Optik illüzyon 100 sene önce çizildi. Independent gazetesinin raporuna göre son zamanlarda sosyal medyada yoğun ilgi görüyor. Bazıları resimde bir ördek, bazıları tavşan ve bazıları da her ikisini aynı anda görüyor.


Resimde gördüğünüz yaratıcılığınız ve beyninizin hızı hakkında sizlere ipucu veriyor. İki hayvanı ne kadar kısa sürede görürseniz, beyninizin hızlı çalıştığı ve yaratıcı olduğunuz öne sürülüyor. En ilginci de insanların farklı zamanlarda resimdeki hayvanları farklı görmeleri.

Peki siz hangi hayvanı gördünüz? Görmeniz ne kadar vaktinizi aldı? Optik illüzyonu arkadaşlarınızla paylaşarak ne kadar yaratıcı olduklarını anlamalarında yardımcı olun.

Kaynak : tr.newsner.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İnternetteki En Komik WhatsApp Konuşmaları Birarada :) Türkiye'nin IQ Ortalaması En Yüksek 20 Şehri Yanlış bilinen atasözleri ve deyimler Öksürük Ve Bronşiti Tarihe Karıştıran Ve Sadece 3 Malzemeyle Hazırlanan Müthiş Tarif