İLGİNÇ
18 Kasım 2017 ( 7235 izlenme )
Reklamlar

423 Delinin Elazığ Akıl Hastanesinden Topluca Kaçma Hikayesi (Olay Gerçektir)

1960’lı yıllar! Elazığ Akıl hastahanesinden personelin bir ihmali sonucu bütün deliler kaçar, Elazığ’ın cadde ve sokaklarına dağılırlar. Toplam 423 deli kaçmıştır. Mülki makamlar panikler, Başhekime koşup “Doktor bey ne yapalım?” diye sorarlar..

O zamanın ünlü doktoru Mutemet Bey hastahanenin başhekimidir. Mutemet Bey : “Bana bir düdük verin ve arkama yapışarak gelin” der..

Doktor önde birkaç personeli arkasında Kara trencilik oynayarak bütün Elazığ’ı “çuf çuf” nidalarıyla dolaşırlar. Başhekimin tahmini tutmuştur, bütün deliler bu kuyruğa girer vagon olurlar..

Lokomotif, yani başhekim Mutemet bey yönünü hastahane’ye çevirince tüm kaçan deliler hastahaneye geri dönmüş olurlar..

Sorun çözüldüğü için Mülki makamlar ve doktorlar, trencilik oynayıp hastahaneye döndükleri için de deliler hallerinden çok memnundur..

Ancak esas sorun akşam yoklama yapıldığı zaman ortaya çıkar; Hastaneye trencilik oynayarak gelenlerin sayısı 612 kişidir.!

hikayeci.co

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Her Gün Karabiber Tüketirseniz Bakın Vücudunuzda Neler Oluyor? İl olacak 25 ilçe belli oldu! Birisi tam sürpriz… Stresle Başa Çıkmanın Yolları Saç boyası yok! Bu siyah suyla beyaz saçlarınız sonsuza kadar kaybolacak!