İLGİNÇ
05 Kasım 2017 ( 1527 izlenme )
Reklamlar

Beynimizi Daha Çok Çalıştırmanın Yolları… Mutlaka Okuyunuz Ve Paylaşınız…


1 – Yürürken kolları sallamak beynin performansını olumlu etkiliyor. Önemli kararlarınızı açık havada, kollarınızı sağa sola sallayarak yürürken almaya ne dersiniz?

2- Yabancı bir dil öğrenme beyni güçlendiriyor. Her gün birkaç yabancı ya da yerli yeni kelime öğrenip, kullanabilirsiniz.


3- Zihinsel jimnastik /antrenman yapın. Bunun için çeşitli bulmacaları çözebilirsiniz. Satranç gibi akıl oyunları oynayın.

4 – Entelektüel zevklerinizi geliştirmek için her gün mutlaka iyi bir özdeyiş antolojisinden birkaç cümle okuyun. Beyninizi kaliteli cümlelerle besleyin!

5 – Her gün güzel bir resme veya fotoğrafa bakmaya çalışın. Estetik algınız, gördüğünüz estetik şeyler kadar gelişir.

6 – Sevdiğiniz bir müziği bir süre gözleriniz kapalı dinleyin. Beyin otoriteleri tarafından klâsik müziğin zekâya 7 puan ekleyebildiği iddia edilmektedir.

7 – Bir konu hakkında düşünürken, nasıl düşündüğünüzü de gözlemleyin. Düşünmek üzerine düşünmek, beyin ve düşünce kapasitesini artırır.

8 – İyi bir uyku kaliteli bir beyin için şarttır. 24 saati geçen uykusuzluk beyinde sarhoşluğa benzer bir etki yapar.

9 – Farklı düşünme tarzları beyninizi geliştirir.  Sizden farklı düşünen insanlarla konuşun.

10 – Kullanılmayan organ körelir. Sürekli televizyon seyrederek beyninizi “düşük viteste çalıştırmayın.

11 – Beyni yoran monotonluktur. Hayatınızı ne kadar renklendirirseniz, beyninizi o kadar neşelendirirsiniz.

12 – Bu hafta kafanızı nasıl daha iyi çalıştırabileceğiniz üzerine daha fazla düşünün. Unutmayın, beynimizi daha iyi çalıştırmak için kullanacağımız organ yine beynimiz“Aklınızı “başınıza” toplayın ve kullanın.

www.bitkilog.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

12 Maddede Psikologlara Göre Bedensel Acıların İşaret Ettiği Duygusal Bozukluklar Minyon Kadınlara Aşık Olmak İçin 7 Sebep Yumurta Kabuğu ile Diş Çürüklerine Son! BU VİDEOYU 3 DAKİKA İZLEYELİM VE HERKESİN İZLEMESİ İÇİN HIZLA PAYLAŞALIM