HABER
27 Aralık 2017 ( 352 izlenme )
Reklamlar

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Alınır? 4 Adımda Bitcoin Alma (Bitcoin Güvenli mi?)Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almak için ne yapmak gerekiyor? Bitcoin güvenilir mi? Sanal para birimi edinme ve Bitcoin'in güveni olup olmadığı yönündeki cevaplar

Son günlerin en çok konuşulan konuları aasında olan Bitcoin'i binlerce vatandaş araştırıyor. Kurulduğu ilk günden beri sürekli olarak yükselişete olan Bitcoin, yatırımcılar tarafındna büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Vatandaşların Bitcoin konusunda en çok merak ettiği soru ise bitcoin nasıl alınır sorusu oldu.

Bitcoin almak için bu adımları izlemelisiniz;

# İlk olarak yapmanız gereken "wallet" adı verilen çevrimiçi cüzdan edinmek. Banka hesabı olarak düşünülmesi gereken bu cüzdanı almanızın sebebi, bitcoinlerinizi burada biriktirmeniz.

# Edindiğiniz çevrimiçi wallet (cüzdan) veya web tabanlı wallet  güvenlik korumaları sizin tercih edeceğiniz düzeylerde koruma sağlayan herhangi bir program olabilir. Tamamen size kalan bu bölümde güvendiğiniz bir uygulamayı seçmeniz gerekiyor. Ayrıca bazı platformlarda bitcoin yanında, eteryum ve litecoin gibi sanal paraların ticaretini de yapabilirsiniz. 

# Wallet hesabının oluşturulmasının ardından, banka hesabınızla wallet arasında bağlantı kurup, daha sonra hesap aktivasyonu için cüzi bir ücret transfer etmeniz gerekmektedir. 

# Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de popülerliği artan bitcoin için, hizmet veren platformlar bulunmaktadır. Bitcoin almak için yapmanız gereken, bu sistemlerden birine üye olmak ve daha sonra almak istediğiniz BTC (bitcoin) miktarı kadar TL’yi hesabınıza transfer etmenizdir. 

Peki Bitcoin Ne Kadar Güvenilir?

Hürriyet'te yer alan haberde bitcoin'in güvenilirliği hakkında şu ifadelere yer verildi:

"Bitcoin belli başlı protokollere tabidir. Bu protokoller çerçevesince yaptığınız her işlem şifrelenir. Aynı zamanda Bitcoin yapı itibariyle sağlam bir işlem kayıt hafızasına sahiptir. Cüzdanınızın şifresini çaldırmanız ya da bilgisayarınızın hacklenmesi gibi kullanıcı hatası ya da dikkatsizliği sonucu oluşan durumlar dışında sistemin güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Bu durum cüzdanınızı ya da kredi kartınızı kaybetmekten ya da çaldırmaktan farksızdır. Bitcoin kriptosu gereği aynı paranın iki kez harcanması mümkün değildir. Paranın size ait olduğunu ve daha öncesinde başka birisine gönderilmediği, işlem öncesinde sistem tarafından teyit edilir. Bu nedenle kontrolsüz bir şekilde, hileli yollarla Bitcoin yaratıp satmak mümkün değildir."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anne Sütü İçmeyi Reddederek Annesinin Hayatını Kurtaran Kahraman Bebek Atatürk'ün Cenaze Töreninde Daha Önce Hiç Görmediğiniz Fotoğraflar 2018 yılına dikkat..! Öldü Ama KEHANETLERİ Bir Bir Çıkıyor ''TÜYLERİNİZ ÜRPERECEK'' BU HASTALIKLAR VARSA ERKEN EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ!