HABER
23 Kasım 2017 ( 571 izlenme )
Reklamlar

Bu minik çocuğun fotoğrafına iyi bakın. Dün gece sırf Alevi olduğu için evi işaretlendi.Maraş'da çocukları kazana atan, Hamile Anneleri öldüren Alçak zihniyet yine ortaya çıkıp, Malatya Cemal Gürsel Mahallesi'nde Alevi ailelerin oturduğu evleri işaretledi. 
Evlerimizi işaretleyen bu Şerefsizler cezasını çekene kadar Alevi-Sünni fark etmez vicdanı olan her kim varsa buna tepki göstermeli. Yoksa yeni katliamlara yeltenecekler.
#AleviDeyişleriARŞİVİ
.
.
''Olay, bu sabah Cemal Gürsel Mahallesi'nde meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Alevi ailelerin oturduğu 13 evin kapı ve duvarlarına kırmızı boya ile çarpı işareti yaptı. Sabah evlerinden çıkınca evlerinin kapı ve duvarlarında işaretleri görenler, polise haber verdi. İhbarla mahalleye gelen polisler, inceleme yapıp kapı ve duvarları boyayan kişi ya da kişilerin kimliklerinin belirlenerek yakalanması için çalışma başlattı.
Olayı haber alan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Topal da mahalleyi ziyaret edip vatandaşlarla görüştü. Olayı kınayan Topal, vatandaşların endişeli olduğunu belirterek, "Dün akşam Alevilerin çoğunluklu olarak yaşadığı Cumal Gürsel Mahallesi'nde 13 evimiz kimliği belirsiz kişiler tarafından işaretlenmiştir. Alevi olan bu vatandaşların bundan sonraki süreçte ne tür katliamlara maruz kalacağını, ne tür şiddete maruz kalacakları şimdiden biz kestirebiliyoruz. İnançları, felsefeleri, yaşama biçimleri sürekli bir kalıba oturtulmaya çalışılan biz Aleviler, başkalarına uymak zorunda değiliz. Biz kendi inancımızı, kendi kültürümüzü yaşacağız. Biz bu topraklarda barışı inşa etmeye çalışacağız" dedi.
Vatandaşlar da duruma tepki gösterip işaretleri yapanların yakalanmasını istedi. ''

 (Hürriyet Gazetesi)


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siz, Tekirdağlı Neşe Öğretmen'in öyküsünü bilir misiniz? Evleri Hep Güzel Kokan Arkadaşlarınızın Sırrını Açıklıyoruz SAYISAL LOTONUN ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ DÜNYANIN EN ACI DÜĞÜNÜ !