ANA SAYFA
13 Kasım 2017 ( 6864 izlenme )
Reklamlar

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Klozet Kapağına Bir Daha Asla Tuvalet Kağıdı Koymayacaksınız.

DESTEK İÇİN - LÜTFEN BEĞENİP TAKİP EDELİM
  
Halka açık tuvaletlerin temizliği çok iyi yapılmıyor. Halka açık tuvaletlere gidip de hiç pis bulmayan oldu mu? Birçok kişinin klozet kapağına ard arda oturmasıyla doğan tehlikeden bahsetmiyorum bile. Herkesin çözümü aynı. Umumi klozetlerde, klozet kapağının üzerine tuvalet kağıdı koyarak bakterilerden korunmak. Tuvalet kağıdı sizi başına gelecek olasılı kötü şeylerden koruyacak değil mi? Artık bir daha düşünmeniz gerekecek. Enfeksiyon üzerine yapılan araştırmalar sonucunda klozet kapağına koyulan tuvalet kağıdının hiçbir işe yaramadığı hatta bakterilerin vücudunuzla temasını kolaylaştırıldığı kanıtlandı.


Klozet kapağına bir daha asla tuvalet kağıdı koymayın. Birçok kişi umumi tuvaletlerin bakteri ve hastalık dolu olduğunu düşünsene de, umumi tuvaletler bu tür şeylerden sizi korumak üzere dizayn edilmiştir.

Sindirim sistemi veya cinsel ilişki ile bulaşan hastalıkların, umumi tuvaletlerden de bulaştığı söyleniliyordu ancak bilim adamları bunu reddetti. Bilim adamlarına göre, kalça derimiz bizi umumi tuvaletlerde bakterilere karşı koruyormuş.

Vanderbilt Üniversitesi Tıp Fakültesi profesörü William Schaffner, “Tuvaletler bakterilerin bulaşabileceği yerler değil. Merak etmeyin, hiçbir hastalık kapmazsınız” dedi.

Umumi tuvaletleri kullanırken klozet kapağına tuvalet kağıdı koyarken de bir kez daha düşünmeniz gerekiyor. Klozet kapaklarının aksine, tuvalet kağıtları bakterilerle vücudunuzun temasa geçmesini kolaylaştırıyor. Klozet kapağına tuvalet kağıdı koyuyor, işiniz bittikten sonra klozet kağıdını tekrar elleyip çöpe atıyor ve daha sonra vücudunuzun herhangi bir bölgesine unutup dokunuyorsanız, vücudunuza bakterilerin girmesini sağlıyorsunuz demektir.

Aynı şey sifonu çekerken de geçerli. Sizden önce tuvaleti kullanan birisi sifonu çektikten hemen sonra bakteriler tuvaletin içinde uçuşuyor. Yine eğer klozetin kapağı da kapatılmadıysa, bakteriler hemen her yerde olabiliyor. Böylelikle vücudunuz bakterilerle kolayca temasa geçiyor.

Çalışmalara göre tuvaletlerdeki el kurutma makineleri tuvalet kağıtlarından daha da tehlikeli. Bir el kurutma makinesi yaklaşık 1.8 metreye kadar mikropları sıçratabiliyor.

Peki umumi tuvaletleri kullanırken sağlığımızı nasıl koruyacağız? Ellerinizi düzgünce yıkamanız yeterli. Yapılan araştırmalara göre ellerinizi tuvaletten sonra düzgünce yıkamanız olası karın ağrınızı %50 önleyecektir.

Daha fazla içerik için : KAYNAK : tr.newsner.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sudan Fırlayan Balık Kıyıda Avlanan Kediyi Böyle Yuttu Burçların en önemli özellikleri Güzel bir saç bağlama yöntemi, kadınlar buna bayılacak Öğretmenlerin En Çılgın 10 Kopya ÇEKTİRMEME Tekniği