Bu Yöntem İle 5 Dakikada Baş Ağrısından Kurtulabilirsiniz

8675 izlenme02 Kasım 2017
Reklamlar
İlaç kullanmadan da baş ağrısından kurtulma yöntemleri olduğunu biliyor muydunuz? Başınız ağrıdığında, elinizin altında ilaç yoksa veya ilaç kullanmaktan kaçınıyorsanız akupresür ile başağrısını giderebilirsiniz. Akupresür geleneksel Çin tıbbına ait bir yöntemdir ve akupunktura benzer biçimde çalışır.

Akupresürün bir tür masaj olduğunu söyleyebiliriz. Akupunktur ve refleks terapisinin bir karışımıdır ve uygulamak için özel bir eğitim gerektirmez. Bu masajı her bir noktaya yaklaşık 30 saniye ile 1 dakika arası bir süre boyunca uygulayabilirsiniz. Öncelikle akupresür noktalarına nasıl masaj yapabileceğimize bakalım.

Rahat bir pozisyon alın ve tamamen rahatlayın. Başağrısından kurtulmak için masaj yapmanız gereken 6 akupresür noktası bulunmaktadır. Bu noktalara hafifçe bastırarak veya dairesel hareketler uygulayarak masaj yapabilirsiniz. Başağrısı genelde masaj sırasında veya masaj bittikten 5 ila 10 dakika içinde kaybolacaktır. 
İsterseniz bu noktalara hep birlikte göz atalım.

Kaynak: Şifa Bul

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GÜÇLÜ BİR ANNEYE SAHİP KİŞİLERDEKİ 15 ÖZELLİK Ecelin ne zaman ve nasıl geleceği hiç belli olmaz, izlerken şok olacaksınız Makyajın Gücü’nü Ortaya Koyan 16 Öncesi ve Sonrası Fotoğrafı Sosyal Medyada Rezil Olmamak İçin Bilmeniz Gereken 12 Çok Basit Dil Bilgisi Kuralı
Haberler