ANA SAYFA
06 Şubat 2019 ( 56772 izlenme )
Reklamlar

BUNU OKUMANIZ SADECE BİR DAKİKANIZI ALIR. PAYLAŞMAKSA NİCE HAYATLAR KURTARIR

BUNU OKUMANIZ SADECE BİR DAKİKANIZI ALIR. PAYLAŞMAKSA NİCE HAYATLAR KURTARIR

FELCİN tanımlanmasında ÜÇ TEST: “S.T.R.”

Barbekü esnasında Ayşe tökezledi ve düştü,onu temizlediler. Biraz sarsılmış görünse de Ayşe akşamın geri kalanını eğlenerek geçirdi.

Ayşe’in kocası daha sonra telefonla arayarak eşinin hastaneye kaldırıldığını söyledi (akşam 06:00’da Ayşe öldü.) Barbekü’de felç geçirmişti. Eğer felç’in işaretlerini tanımlayabilselerdi, belki de Ayşe şu anda aramızda olacaktı; bazıları ölmüyor, ama çaresiz ve ümitsiz bir durumda kalıyorlar! Bir nörolog felç vakalarını inmenin geldiği zamandan üç saat içinde müdahale edebilse felcin etkilerini tamamen geri çevirebileceğini söylüyor. PÜF NOKTASININ felcin tanımlanması, teşhis edilmesi ve üç saat içinde hastanın medikal bakımının başlaması olduğunu söylüyor. FELCİN tanımlanmasında ÜÇ TEST: “S.T.R.” Bazen felcin semptomlarının tespit edilmesi zordur. Bilinçsiz olmak malesef felakettir. Felç hastası, eğer yakınındaki kişiler tarafından felcin semptomları teşhis edilemezse, ciddi beyin hasarına maruz kalır. Doktorlar yakında bulunan herhangi birinin ÜÇ BASİT SORU sorarak felci teşhis edebileceğini söylüyor:

S Gülümsemesini söyleyin (Smile)
T Basit bir cümle kurmasını söyleyin (Talk)
(örn. Bu gün dışarısı güneşli.)
R Her iki kolunu kaldırmasını söyleyin. (Raise)

Hasta bu görevlerin herhangi birini yapmakta zorlanıyorsa, derhal acil servis numarasını arayın ve semptomları almaya gelenlere söyleyin. Felcin yeni işareti: Dilinizi çıkarın!

DİKKAT: Felcin bir başka işareti şudur: Hastaya dilini çıkarmasını söyleyin. Eğer dil kıvrılmışsa veya bir tarafa doğru yatmışsa bu da felç işaretlerindendir.

Ben kendime düşeni yaptım, Siz de yapar mısınız? 

OKUDUYSAN BAŞKALARI DA OKUSUN DİYE PAYLAŞ! BUNU OKUMANIZ SADECE BİR DAKİKANIZI ALIR! PAYLAŞMAKSA NİCE HAYATLAR KURTARIR..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Otomobil Markalarının Logolarının Gizli Anlamları Vay be Fenomen dördüzleri hatırlamışsınızdır. Son hallerini gördünüz mü Şimdiye Kadar Bildiğiniz Tüm Evde Kebap Yapma Yöntemlerini Unutun Bunu Mutlaka İzleyin.. Ön yargılarımızdan kurtulmamız dileğiyle