SAĞLIK
17 Ekim 2017 ( 7280 izlenme )
Reklamlar

ÇOCUĞUNUZ BÖYLE OTURUYORSA SAKIN BİR DAHA BÖYLE OTURMASINA İZİN VERMEYİN!

Çocukların kalçasını yere koyup dizlerinden bacaklarını arkaya doğru bükerek gerçekleştirdiği ‘W’ oturuş pozisyonu birçok sağlık problemlerine yol açıyor. 

Yukarıdan bakıldığında ‘W’ harfi gibi gözüken söz konusu oturuş biçimini yapan çocuklar, bu hareketi bilinçli olarak yapmaz. 

Kendisini o şekilde daha rahat hisseder ve düşünmeden öyle oturur. Yetişkinlerin birçoğunun beceremediği ‘W’ oturuşunu yapan çocuklar, bacakları geliştikçe bu alışkanlıklarından vazgeçer. 


Çocukların yürüdükten sonra oturuş şekillerinin aileleri tarafından dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, ‘W’ şeklinde oturmanın yol açtığı hasarları sıraladı:

1- Yürüyüş, duruş ve kas gelişimi bozulabilir.

2- Düztabanlık ortaya çıkabilir.

3- Koşma, zıplama, atlama gibi hareketler için çok önemli olan sağ-sol dengesini kurma becerisi bu oturuş yüzünden sekteye uğrayabilir.

4- Çocuğun kalçasının kaymasına neden olabilir. Üst bedeninde rotasyon becerisini engeller. Bu, iki elini birden kullanmasına engel olur.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zina Eden Biri Bu Üç Hastalıktan Birine Mutlaka Yakalanır! Nohutu bir gece suda bekletmenin faydaları nelerdir! Resimdeki Bölgeye Yapacağınız Baskı İle Birçok Sorununuza Çözüm Bulabilirsiniz Kulak kirinizin rengi ne anlama geliyor?