SAĞLIK
17 Ekim 2017 ( 7344 izlenme )
Reklamlar

ÇOCUĞUNUZ BÖYLE OTURUYORSA SAKIN BİR DAHA BÖYLE OTURMASINA İZİN VERMEYİN!

Çocukların kalçasını yere koyup dizlerinden bacaklarını arkaya doğru bükerek gerçekleştirdiği ‘W’ oturuş pozisyonu birçok sağlık problemlerine yol açıyor. 

Yukarıdan bakıldığında ‘W’ harfi gibi gözüken söz konusu oturuş biçimini yapan çocuklar, bu hareketi bilinçli olarak yapmaz. 

Kendisini o şekilde daha rahat hisseder ve düşünmeden öyle oturur. Yetişkinlerin birçoğunun beceremediği ‘W’ oturuşunu yapan çocuklar, bacakları geliştikçe bu alışkanlıklarından vazgeçer. 


Çocukların yürüdükten sonra oturuş şekillerinin aileleri tarafından dikkatle takip edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, ‘W’ şeklinde oturmanın yol açtığı hasarları sıraladı:

1- Yürüyüş, duruş ve kas gelişimi bozulabilir.

2- Düztabanlık ortaya çıkabilir.

3- Koşma, zıplama, atlama gibi hareketler için çok önemli olan sağ-sol dengesini kurma becerisi bu oturuş yüzünden sekteye uğrayabilir.

4- Çocuğun kalçasının kaymasına neden olabilir. Üst bedeninde rotasyon becerisini engeller. Bu, iki elini birden kullanmasına engel olur.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soğuk Algınlığınız Olmasa Bile Vicks İle Yapabileceğiniz Şaşırtıcı Şeyler! Tıkalı Burnu Açmak için 6 Öneri HER ŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI ! Cünup uyumanın neden oldukları zararlar