İLGİNÇ
14 Ekim 2017 ( 267 izlenme )
Reklamlar

DİKKAT! BARDAKTAKİ MISIR TEHLİKE SAÇIYOR..!Çocuğumuzla dışarı çıktığımız zaman, çocuğun açlığını bastırmak için köşedeki mısırcıdan alıp eline tutuşturduğumuz bardak mısırın, sakıncalarını biliyor muyuz ? 

Oysa evde yaptığınız kek, poğaça, börek gibi sağlıklı yiyeceklerden çantanızda bulundursanız ve çocuk acıkınca bu temiz yiyeceklerden verseniz daha iyi olmaz mı ?
Bardakla satılan tane mısırın, hepatit-A ve tifo gibi ölümcül hastalıklara yol açabildiği öne sürüldü.

Bardak mısırda hepatit riski


Hijyen Konseyi Sözcüsü Mehmet İmrek, bu tür mısır satanların kullandığı karıştırma kaplarının, bir sonraki işlem için yıkanmadan ve dezenfekte edilmeden açıkta muhafaza edildiğini vurguladı.
İmrek şöyle konuştu:

"Haşlanmış mısırın pişim aşamasından sonra hemen tüketilmesi gerekir. Ancak tüketim için günboyu sıcak tutulduğundan, mikropların barınabildiği ve hızla arttığı şartlar oluşuyor.Dolayısıyla bağırsak enfeksiyonları, ishal, gıda zehirlenmeleri, tifo, viral hepatit A, malta humması gibi hastalıklar ortaya çıkabiliyor...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Büyüyünce ne olacaksın? Kalp Hastalığının 17 Belirtisi! Risk Altında Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? 3 Lise Öğrencisinden Paylaşım Rekorları Kıran ATATÜRK Yazısı Burnu Köpekler Tarafından Koparılan Kızı Evlat Edindi - Bir Gün Eve Geldiğinde Şok Oldu
Haberler