ANA SAYFA
22 Ekim 2017 ( 726 izlenme )

DİŞLERİNİZ İÇİN ARTIK DOKTORA GİTMEYECEKSİNİZ! 5 ADIMDA IŞIL IŞIL DİŞLER!


5 ADIMDA DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMİ!
Dişler üzerindeki maden yatağı tartar olarak bilinir. Zaman geçtikçe, tartar miktarı artar ve dikkat etmezseniz, ağır diş hastalıklarına neden olabilir.

Elbette, tartar’ı çıkarmanın en iyi yolu, diş hekimini ziyaret etmektir, ancak başka bir yol da evde tartar çıkarmaktır.

Bunu yapmak için, ihtiyacınız olan şey:

– Su
– Diş fırçası
– Hidrojen peroksit %3 oranlı ağız gargarası
– Tuz
– Su
– Kupa
– Antiseptik ağız yıkama maddesi
Karbonat, plak kaldırmak için en popüler ve etkili bir araçtır.

Aşama 1:

Önce, bir çorba kaşığı karbonat ½ çay kaşığı tuz ile karıştırın. Diş fırçasını ılık suyla ıslattıktan sonra, karışıma batırın. Onunla diş fırçalayın ve tükürün. Aynı işlemi beş dakika daha devam ettirin.

Aşama 2 :

2 çorba kaşığı hidrojen peroksit ile yarım fincan ılık suyla karıştırın ve ağzınızı bir dakika boyunca gargara yapın. Ve tükürün.

Aşama 3 :

Sarı tartarlara diş macununu sürün. Dikkat edin sadece dişe uygulayın. Tırnaklarınızla kazıyın. Daha sonra ağzınızı çalkalayıp tükürün.

Adım :
Eczaneden Ağız gargarası alın ve 2 günde bir ağzınızda gargara yapın.

İşte size güzel gülüşünüzü saklamanıza yardımcı olacak bazı tavsiyeler.

Adım Çilek ve Domates
Domatesler ve çilekler, ağız sağlığı açısından mükemmel olan C vitamini açısından zengindir. Bu meyveleri doğrudan dişlerinize sürtüp 5 dakika bekletebilirsiniz. Bu şekilde tartar birikimi yumuşatılır.

Daha sonra sıcak suyla karıştırılmış karbonat ile ağzınızı durulayın. Ayrıca, aynı işlemi, biber, çilek, limon, portakal ve papaya gibi C vitamini içeren diğer yiyeceklerle de kullanabilirsiniz.

Peynir
Yemeklerden önce bir İsviçre veya Çedar peyniri yediğinizde, plak yaratımı içeren asitlerin nötralize edilmesine yardımcı olur. Yaşlı peynirlerdeki bir madde bariyer ajan olarak çalışır.

Ayrıca, ağız sağlık rutininize ekleyebileceğiniz başka şeyler de var:

Dişlerinizi yumuşak bir fırça ile düzenli olarak fırçalayın ve dikey hareketler yapın.Diş eti ve dişler arasındaki boşluğa dikkat edin.
Baharatlı yiyecek tüketmek tükürük bezlerini uyarır.Böylece tükürük ağzı doğal bir şekilde temizler.
Portakal kabuğuyla bakterileri savaşın, yatmadan önce dişlerin üzerine ovun ve ağzınızı yıkamayın.
Bu eşsiz bilgileri herkesle paylaşalım.

www.kadindayasam.com 

Bunlar da İlginizi Çekebilir