İLGİNÇ
28 Kasım 2017 ( 275 izlenme )
Reklamlar

Dünyaca Ünlü Şirketlerin Mülakatta Sorduğu 16 İlginç SoruDünyaca ünlü şirketlerde çalışmak şüphesiz herkesin rüyasıdır. Ancak bu şirketlerin mülakat sorularını duyunca fikriniz biraz değişebilir.

1- Veritabanının ne anlama geldiğini sekiz yaşındaki kuzeninizin anlayacağı bir şekilde açıklayınız.2- Eşit boyda 8 topunuz var ancak bir tanesi diğerlerinden daha ağır. Bir terazi ve 2 kez tartma hakkıyla ağır olanı nasıl bulursunuz?


3- Eğer Hollywood hayatınızı film yapmaya kalksa kimin sizi canlandırmasını isterdiniz?4- Seni neden işe almamalıyız?5- Altı aylığına tüm sorumluluklarınız alınsa ve maddi hiçbir sorununuz olmasa bu süreyi nasıl geçirirsiniz?6- Bir saati en yaratıcı şekilde nasıl kırarsın?7- Seattle’ın tüm camlarını temizlemek için kaç para istersin?8- Eğer size büyük bir gazeteye yarın manşet atmak imkanı verilseydi, biz yarın ne okurduk?9- Hep erkek çocuk istenen bir köyde aileler erkek çocuk doğuncaya kadar doğurmaya devam ediyor. Erkek doğarsa da artık çocuk yapmıyor. Bu köyde kızların erkeklere oranı ne olabilir?10- Bir albüm çıkarmış olsaydınız adı ne olurdu?11- At boyutunda bir ördekle mi yoksa 100 ördek boyutunda bir atla mı savaşmayı tercih ederdin?


12- Şimdiye kadar Facebook’un topladığı bütün veriye erişim izniniz olsa ne yapardınız?13- Uğur böcekleri kırmızıdır. Çilekler de öyle. Peki neden?14- Size altı aylık ömrünüz kaldı deseler, kalan altı ayınızda neler yapmak isterdiniz?15- Her gün kaç yeni çocuk doğuyor?16- Apple hakkında benim bilmediğim bir şey söyle.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

4 Yaşındaki Çocuk Kanserden Hayatını Kaybetmişti! Mucizevi Şekilde Gözlerini Açıp Şu 3 Kelimeyi Söyledi! Çocuğunuzun akıllı telefonuna el koyarsanız ne olur? Burçların en önemli özellikleri Gaziantep'li bir vatandaşın telesekretere bıraktığı mesaj paylaşım rekoru kırıyor :)