Popüler Yeniler
Reklamlar

Eğer Bir Kadın Bu 14 Özelliğe Sahipse Onu Asla Bırakmayın!

1. Zeki Olması
Partneriniz sizden zeki olmalıdır. Profesör Lawrence Whalley ‘e göre sizden zeki bir partner sizi erken bunamadan koruyabilir. İlk başta bu size saçma gelebilir fakat zeki bir partner sizi entellektüel olarak zorlayacaktır. Mental egzersizler sizi dinç tutacaktır.

2. Dürüst Olması
Herkes hata yapar fakat dürüst olmamak bir ilişkiyi yok eden en önemli unsurdur. Eğer partnerinizin her şeyini açık açık söylemekten kaçınmıyorsa ve ne olursa olsun doğruyu söylüyorsa bu kişi sizin için doğru bir seçimdir.

3. Olaylara İyi Tarafından Bakmayı Bilmesi
Eğer kız arkadaşınız hayal kurmaktan, inanmaktan ve cesur olmaktan korkmuyorsa, bu kişi hayalinizdeki insandır. Uzun bir ilişki de olumsuz düşünen bir kişi sizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak hırpalayacaktır.

Psikolog Elaine Hatfield’e göre, olumsuzluklar mental olarak değil fiziksel olarakta insan zarar verebiliyor. Olumsuz bir insanla birlikte olmak baş ağrısı, sebepsiz mide bulantısı gibi semptomlar yaratabiliyor.

4. Anlaşmaya Varması
İki kişi her zaman için anlaşamazlar. Eğer kız arkadaşınız orta yolu bulmaya çalışıyorsa ilişkinin yükünü sırtlanmaya hazır demektir. Yapılan bir araştırmaya göre, 11 yıllık 172 çiftten çıkan sonuca göre uzun bir ilişkinin sırrı anlaşmazlık yaşanılan durumlarda çiftlerden birinin alttan alarak anlaşmaya varmaya çalışmasında yatıyor.

5. Komik Olduğunuzu Düşünmesi
2006 yılında bir üniversite de yapılan araştırmaya göre erkeğin partnerinin onu komik bulduğunu düşünmesi ilişkinin devamlılığı için oldukça önemli. Eğer komik olduğunuzu düşünüyorsa, bu kadını sakın bırakmayın!

6. Açık ve Sevilen Bir Kişi Olması
Eğer partnerinizin kalabalık ortamlar da sevilen bir kişiyse çok şanslısınız demektir. Sırları olmayan açık insanlar her zaman için daha çekicidirler. Açık kalpli insanlar her zaman için daha az saklayacak şeye sahiptirler ve kötü süprizlerle sizi üzmezler.

7. Kendi Tutkularının Olması
Uzun bir süre boyunca erkeklerin kariyerlerinde başarılı olan kadınlarla evlenmeyeceklerine inanılırdı. Yazar Christine C Whelan’a göre başarılı kadınların da evlilikliklerini yürütemedikleri koca bir yalan.

Zeki erkekler kendi hedefleri ve tutkuları olan kadınlardan hoşlanırlar çünkü onların bir erkeğe muhtaç olmadıklarını ve onlarla ihtiyaçtan değil, sadece saf sevgi için birlikte olduklarını bilirler.

8. Ailesiyle Güzel Bir İlişkisi Olması
Yapılan bir araştırmaya göre aileler arasındaki ilişkiler ileride özel hayattaki ilişkiyle paralel bir şekilde ilerliyor. Bu durumda ailesinin 30 yıl sonraki haline bakmak partnerinizin 30 yıl sonra nasıl birisi olacağına bakmakla aynı şey.

Tabi bu durum her birey için aynı şekilde geçerli değildir ve kişinin özel durumları gelecekteki aile görüntüsünü tam olarak yansıtmayabilir.

9. Kibar Bir İnsan Oması
4 yıl önce psikolog John Gottman evli çiftlerle ilgili bir araştırma başlatmıştır. İki tür çift belirlemiştir: hakimler ve felaketler. Felaketler ilişkinin 6.yılından sonra kendilerini gösteriyorlar.

Fakat hakimler uzun süre ilişkilerine devam ediyorlar bunun sebebi ise sevgi ve saygı çerçevesinde ilişkilerini yürütmeyi başarmaları. Felaketler ise belli bir süreden sonra önceleri ufak şeyler olarak niteledikleri mevzuları büyütmeye ve kavga çıkarmaya meyil ediyorlar.

10. Sinirli Bir İnsan Olmaması
Her ilişkide mutlaka tartışmalar olur. Anlaşmazlıkların olmaması bir ilişki için sağlıklı bir durum değildir. Önemli olan tartışmaların nasıl ele alındığıdır. Eğer kız arkadaşınız sakin kalabiliyorsa, sizi de sakinleştirecektir.

Bu durum seviyeli tartışmalar için geçerlidir. Bu tipte bir kadınla birlikteyseniz oldukça şanslı olduğunuzu unutmayın ve bu özelliğini suistimal etmeye çalışmayın.

11. Eğlenmekten Korkmaması
Kira Birditt 4864 çift ile bir çalışma yapmıştır. Bu araştırmada eğlenceli ve farklı aktivitelerde bulunan çiftlerin mutsuz olma oranları diğerlerine kıyasla oldukça düşük olduğu ortaya çıkmıştır. Eğer sizinle değişik şeyler yapmak isteyen ve bununla eğlenen bir eşiniz varsa onu kaybetmeyin! Güzel bir ilişkiniz var demektir.

12. Kendine Ait Bir Hayatı Olması
Yapılan bir araştırmaya göre kadının kendine ait planları, hedefleri ve arkadaşları olması cinsellikten daha önemlidir. Eğer iki kişininde birbirinden bağımsız ve kendilerine ait ayrı hayatları olursa ve bu ayrı hayatlara rağmen birliktelik yaşıyorlarsa, ilişki çok daha uzun süreli olur.

13. Kusurlarınızı Kabullenmesi
Psikolog Terry Orbuch’a göre, karşısındaki kişinin kusurlarını büyütmeyen ve insanları olduğu gibi kabulllenmeye meyilli kadınlar ilişkilerinde çok daha mutlu oluyor. Eğer birlikte olduğunuz kişi sizi sürekli olarak eleştirmiyorsa, sizi kusurlarınızla seviyor demektir.

14) Kin Tutmaması
Bütün ömrünüzü tek bir kişi ile geçirecekseniz, affetmeyi ve önüne bakmayı bilmeyen bir kişiyse bu durum çok ama çok zor olacaktır. Eğer kız arkadaşınız kin tutmuyor ve affediyorsa, sizinle bir ömrü birlikte geçirmeye iyi bir adaydır.