İLGİNÇ
17 Aralık 2017 ( 754 izlenme )
Reklamlar

Elleri cebe sokmak nasıl bir psikolojiye işarettir. Eğer siz de ellerinizi cebinize sokuyorsanız bu haberi okuyun.

Elleri cebe sokmak nasıl bir psikolojiye işarettir. Eğer siz de ellerinizi cebinize sokuyorsanız bu haberi okuyun.

Elleri cebe sokmak, tipik bir blok örneğidir. Kişi kendiyle diğerleri arasına bir savunma duvarı koymak istediğinde bu hareketi sıklıkla uygular. Eller cepte genel olarak üç pozisyonda durur ve hepsinin anlamları farklıdır:

1-) Baş parmak dışarıda, diğer parmaklar içeride.Resimde görüldüğü gibi bunun anlamı kişi kendini özgüven olarak iyi hissediyor ve diğer insanlarla arasına " ben sizden daha iyiyim " dermişcesine bir blok koyuyuor.
2-) Baş parmak içeride diğer parmaklar dışarıda. Bunun anlamı ise tam tersidir; kişinin özgüveni düşüktür ve dışarıdaki insanlarla arasına " ben sizinle konuşmaya layık değilim " dercesine blok koyar.
3-) Bütün parmaklar içeride. Bunun anlamı ise kişinin bir yalnız kalma isteğidiğidir. Genelde suskun, çekingen insanlar bu tavrı takınırlar.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kızının Egzamasına Onlarca Doktor Çare Bulamadı – Anne Çareyi Market Rafındaki Sudan Ucuz Kremde Buldu MEHMET AKİF’İN OĞLUNUN YÜREK YAKAN HİKAYESİ Seçtiğiniz Ağaca Göre Yeni Yılda Hayatınızda Ne Gibi Değişiklikler Olacağını Söylüyoruz Türk Kahvesini İçiyoruz Ama Sağlığımıza Etkilerini Biliyor Muyuz?