ERGENLİK HAKKINDA HER ŞEY

235 izlenme22 Şubat 2017
Reklamlar
Ergenlik ne kadar da paradokslarla dolu bir dönem. Gelişim psikologlarının adeta “ikinci erken çocukluk” olarak gördükleri, çok hızlı değişimlerin yaşandığı, aslında heyecan dolu bir dönem. Paradokslarla dolu, evet: “Ergen” dediğimiz bireyler artık çocuk değildir ama yetişkin de değildir. Beyinlerinde heyecan ve arzu hissetmelerini sağlayan mekanizmalar birden gelişir ama beynin bu dürtüleri kontrol etmeye yarayan bölümü yavaş geliştiği için asi olurlar, sakar olurlar, çok âşık olurlar, çok depresif olurlar, çok isterler, çok sevinirler ve çok üzülürler. 
Halbuki onlar “gençliklerinin” baharındadırlar. O çok özlediğimiz kavak yellerinin estiği yıllardır ergenlik. Peki biz niye bunu göremeyiz de ergenler hakkında şikâyet edip dururuz? O kadar ki, dilimizde “ergen” kelimesi neredeyse hakaret sayılacak bir hal almıştır. Gelin itiraf edelim, ergenliğin sorun olan kısmı ergenler değil, bizim ergenliğe bakışımız.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu fotoğraflara inanamayacaksınız ! BUNUN FAYDASINI ÖĞRENDİKTEN SONRA HER YERİNİZİ LAHANA YAPRAKLARI İLE SARACAKSINIZ OTURMA ŞEKLİ KARAKTERİNİZ HAKKINDA İPUCU VERİYOR ! KARAKTER ANALİZİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN ÖLÜM ANI ÖNCESİ GÜLÜMSEYEN 5 İNSAN FOTOĞRAFI.mp4