İLGİNÇ
25 Ekim 2017 ( 4586 izlenme )
Reklamlar

Evde Tencere, Çaydanlık ve Benzeri Şeyleri 1 Dakikada Parlatma Yöntemi

Çaydanlıkların çok fazla kullanılması hemen kirlenmelerine neden oluyor. Ayrıca demlikte uzun süre bekletilen çay da çaydanlığın aşırı sararmasına yol açar. Bunun haricinde zaman içinde çaydanlığın dışında da lekelenmeler meydana gelmeye başlar ve parlaklığını yitirir. 

Çaydanlık Parlatma Fikirleri Evde demlik (çaydanlık) parlatma yöntemleri

 Çaydanlıkların çok fazla kullanılması hemen kirlenmelerine neden oluyor. Ayrıca demlikte uzun süre bekletilen çay da çaydanlığın aşırı sararmasına yol açar. Bunun haricinde zaman içinde çaydanlığın dışında da lekelenmeler meydana gelmeye başlar ve parlaklığını yitirir. Bu Yöntemle Çaydanlıklarınızı Anında Parlatın Çaydanlığın içindeki sarı rengi temizlemek için limon tuzu kullanabilirsiniz. Demliğin içini su ile doldurun, suyun içine 1-2 kaşık limon tuzu koyun. Daha sonra suyu kaynatın. Bu şekilde sararma temizlenecektr. 

Çaydanlığın içinde oluşan limon tuzu tadını geçirmek için de çaydanlığı bol su ile durulayın. Bu teknik çaydanlığın içindeki kireci gidermek amacıyla da kullanılır. Çaydanlığınızın dışını parlatmak için sirke ile karbonat kullanabilirsiniz. Bir miktar sirke ve karbonatı karıştırın. 


Demliğinizin içini bu karışımla güzelce silin. Böylece demliğiniz ilk aldığınız gün gibi ışıl ışıl parlayacaktır. Bir miktar sirke ve bir miktar tuzu karıştırarak demliğinizi bu karışımın içinde bekletin. Bu teknik de demliğinizi parlamasını sağlar. Kaynar suyun içinde eritilmiş kaya tuzu ile sirke karışımını da demliğinizi parlatmak amacıyla kullanılabilir. Bu yöntemi demliğinizi dezenfekte etmek amacıyla da kullanabilmeniz mümkün. 

Deneyimlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşın lütfen. Bu bilgiden sevdiklerinizde Faydalanması için lütfen paylaşın!


faydalibilgin.com/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu insanlardan uzak durmalı!!! Böyle insanlar çevrenizde var mı? En tehlikeli insan tipinin 10 özelliği GÜNEY DOĞUDA GÖREV YAPMIŞ BİR KARADENİZLİ ÖĞRETMENİN İBRETLİK İTİRAFI: Dünyanın En Zeki İnsanı Çocuklarda bu yaşa dikkat etmemizi istiyor LÜTFEN HERKESE GÖNDERİN KANSERİN ÖLÜMÜ MUTLAKA OKUYUN !