ANA SAYFA
26 Aralık 2018 ( 746 izlenme )
Reklamlar

Farkhunda Bir Afgan Kadınıydı. "Üniversiteyi Bitirip Öğretmen Olmak İstiyordu Ama

Afganistan'da yaşanan bu dramatik olay tüm dünyada büyük tepkiler topladı. Sırf sözde insan olan molla ile tartıştı ve vahşice katledildi. Bu tip ülkelerde bir kadının adı yok, kadının hiç bir sıfatı yok. Sırf kendi egolarını tatmin etmek sözde erkek sürüsünün saldırısına uğrayıp vahşi bir şekilde hayatın elinden alınıyor. Farkhunde bu ülkelerde yaşayan ve böyle bir olaya maruz kalan ne ilk ne son kadındır. 
Olay nasıl mı gelişti okuyun ve bu olayla ilgili düşüncelerinizi söyleyin

19 Mart 2015 tarihinde bir caminin önünde muska satan bir molla ile tartıştığı için saldırıya uğradı. Taşlarla, sopalarla feci şekilde dövüldü, yerlerde sürüklendi, bir çatıdan aşağı atıldı, arabayla çiğnendi ve üzerine benzin dökülüp yakılarak katledildi.

Vahşi güruh, yaptıkları işkencenin her saniyesini kaydetti, yüreği yetenler Youtube’dan izleyebilir..

Peki, ne yapmıştı Farkhunda? O, bir molladan kötülükleri kovmak için muska satın alan kadınları "Bunlara para vermeyin, bunların İslam’da yeri yoktur' diye uyarmıştı sadece. Çocuğu olmayan, hastalıklarından kurtulmak isteyen zavallı insanların kâğıt parçalarından medet ummasını doğru bulmuyordu.

İnsanlara parayla muska veren, yani din satan molla, “Kur'an yaktı bu kadın” diyerek iftira attı. Etrafta toplanan güruh olayın ne olduğunu bile sorgulamadan genç kadına saldırdı...

Farkhunda, “Ben bir Müslüman’ım ve Müslümanlar Kur'an yakmaz” diye feryat etti ama dinletemedi. Vahşeti durdurmak için çevredeki polislerden yardım isteyen birkaç doğru düzgün insanın aldığı cevap ise, "Boş verin, bu da İslam düşmanlarına ibret olsun" şeklindeydi. O öldürülürken, bedeni paramparça edilirken öylece bekledi polisler.

Sonra babasını aradılar. Gel, "Kızın bir ‘günah’ işledi, al götür." dediler. Öyle ya, bir din satıcısın sahtekârlığını yüzüne vurmaktan daha büyük bir ‘günah’ olabilir miydi? Hakkında bir sürü palavra uydurdular. Akli dengesi bozuk bir kadın Kur'an yaktı dediler. Oysa onun istediği hurafelerden ve din bezirgânlarından arındırılmış bir dindi ve bunu dile getirme cesaretini göstermişti, hepsi bu.

Farkhunda’nın parçalanmış ve yakılmış bedeni binlerce Afgan kadınının öfke seline dönüştü. Yüzlerce yıldır süren bu erkek düzenine, alınmaya, satılmaya, tecavüze uğramaya ve aşağılanmaya karşı Farkhunda’nın ölü bedeninde hayat bulan bir öfke seline.

Kadınları hayattan silen, zindanlara hapseden o molla düzenine inat Farkhunda’nın cenazesi binlerce kadının omuzlarında yol aldı. Ve o kızı yetiştiren baba, iftiralara inanmadı; ailesinin soyadını Farkhunda olarak değiştirdi!

Tepkiler çığ gibi büyüyünce soruşturma açıldı, 26 kişi tutuklanırken 13 polis açığa alındı...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dondurulmuş Spermden Yıllar Sonra Doğan Bebeklere Bakın! Eş aramada en son nokta bu olsa gerek BU KÖPEK TAM ANLAMIYLA HER ŞEYİ YAPAR Japonya'da Kopya Çekmek