İLGİNÇ
17 Aralık 2017 ( 99 izlenme )
Reklamlar

Gerçek gülümsemeyi sahte gülümsemeden ayırabilir miyiz?Mutluluk; kişinin zevk aldığı, dopamin,seratonin veya endorfin gibi hormonların salgılandığı durumdur. Gülümseme veya gülmenin sahte olduğunu ya da gerçek olduğunu anlayabiliriz. Gerçek bir gülümsemede resimde görüldüğü gibi gözlerinin yanında yayılan çizgiler ortaya çıkar(chp bayrağına da benzetebiliriz). Aynı zamanda yanaklar yukarı kalkar ve yine resimde görüldüğü gibi gözün kenarında ufak bir boşluk ortaya çıkartır. Aslında bu fotoğraftaki gülümseme sahtedir, fakat iyi bir oyunculuk sergilendiğinden normal bir gülümseme iyi taklit edilmiştir.

Gülümsemenin sahte olduğunu şu şekilde de anlayabiliriz; gülümsemeye ilk önce dudağın bir taraftan öteki tarafa yayılan bir şekilde(yani ilk önce sağ, sonra sol gibi) bir gülümseme olursa, dudak kenarlarının bir tanesi daha fazla çekilmişse(hor görme durumunda olduğu gibi) kişinin gülümsemesinin sahte olduğunu anlayabiliriz.Ayrıca gülümsemede ağız genellikle kapalı olmaz, ister istemez açılır bu yüzden ağzı kapalı olan gülümsemelerin kesin olmasa da sahte olduğunu anlayabiliriz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlkokulda Kendisini Taciz Eden Öğretmenine 10 Yıl Sonra Dava Açtı ve 87 Yıl Hapse Mahkum Ettirdi Kuruyemişteki tehlikeye dikkat! Çilek Hikayesi Erkekleri memnun etmek