ANA SAYFA
28 Kasım 2017 ( 1527 izlenme )

Günde 4 Badem Yiyin Olacaklara Siz de İnanamayacaksınız


Badem, Çok sayıda vitamin ve sağlıklı olmamız için gereken diğer elementleri içerir.

Drsağlık, her gün 4 badem yediğinizde ortaya çıkan 7 mükemmel olumlu değişikliği sizlere anlatacak. Sizde şaşıracaksınız…

Kolesterolü Düşürür

Badem, “kötü” kolesterolü azaltmak için en etkili 5 ürün arasındadır. Eğer kolesterolünüz çok yüksekse badem sayısını günde 20-30’a çıkarın. Kolesterolünüzün hızla düştüğünü farkdeceksiniz…

Sağlıklı Saçlar

Badem, saç uzamasını iyileştirmek ve daha güçlü yapmak için gereken hemen hemen tüm vitaminleri ve mineralleri içerir. Magnezyum ve çinko saç büyümesini sağlar, E vitamini onu daha güçlü yapar ve B vitamini parlaklık ve uzun ömür sağlar. Ve bütün bu vitaminler Bademde fazlasıyla bulunur.

Kalp hastalıklarını önleme

Badem içindeki antioksidanlar, tekli doymamış yağlar, magnezyum ve bakır, kalbi ve kan damarlarının çalışmasını yoğun bir şekilde destekler. İskemik kalp hastalıklarını ve diğer kalp rahatsızlıklarını önlemek için,Günde 4 badem yiyebilirsiniz.

Kırışıklıkları Önlüyor

Badem, cilt tonundan sorumlu protein “kollajenin” üretilmesine yardımcı olan geniş miktarda manganez içerir. Bir antioksidan olan E Vitamini de yaşlanma belirtileri ile savaşmaya yardımcı olur.

Sağlıklı bakteri florası

Bademler, iyi bağırsak bakterilerinin büyümesi ve çoğaltılması için gerekli olan prebiyotikleri içerir. Bir dengesizlik (mide ağrısı, ağız kokusu ve hazımsızlık belirtileri gibi) varsa, günde 30-35 badem yedirilmesi önerilir.

Zayıflatıyor

Bir bilimsel çalışma, badem yiyen kişilerin daha az karbonhidrat (tatlı veya hamur işleri) tükettiğini kanıtladı. Metabolizmanın normalleştirilmesi ayrıca içeriğinde bulunan vitamin ve lif ile sağlanan kilo kaybına katkıda bulunur. Günde 4 badem yenmelidir 😉

Beyin aktivitesini iyileştirir

Düzenli olarak badem tüketimi, E vitamini ve yağ asitleri sayesinde hafızayı geliştirir. Ayrıca, badem beynin yaşlanmasını sizden uzakta tutuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir