ANA SAYFA
09 Aralık 2017 ( 1101 izlenme )
Reklamlar

HER DERDE DEVA VAZELİNİN BACAKLARA ÖYLE BİR FAYDASI VARMIŞ Kİ..Vazelin ya da diğer isimleri ile, parafin yağı, beyaz parafin yağı, yumuşak parafin ve çoklu hidrokarbon, yarı katı yapıya sahip ve hidrokarbon karışımı bir kimyasal maddedir.

Vazelin aslında merhem yapımında kullanılan bir kimyasaldır. Vazelin, merhem şeklinde kullanılabildiği gibi, ilaç şeklinde bir tedavi edici olarak da kullanılabilmektedir.

Özellikle kozmetik sektöründe ve kişisel bakım malzemelerinin üretiminde kullanılan vazelin, cilt bakım maddesi olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Vazelin, yaklaşık 37 °C olan insan vücudu üzerine temas ettiğinde kolayca eriyebilen ve sürülebilir bir kıvama gelen bir hidrokarbon karışımıdır. Genellikle renksiz olan vazelin, bazen soluk sarı, yarı saydam, tatsız ve kokusuz saf bir maddedir.

Fakat, birçok firma vazelini renkli ve kokulu şekilde de üretmektedir. Vazelin okside olmaz ve hava ile temas ettiğinde herhangi bir kimyasal madde açığa çıkartmaz. Suda çözünmeyen bir kimyasal olan vazelin, terebentin diklorometan, kloroform, benzen, dietil eter, karbon disülfit ve yağ içinde çözünebilmektedir.

 Antibakteriyel özellik gösteren vazelin, yaralar, cilt yanıkları ve cilt kesikleri gibi problemleri tedavi etmesi amacı ile merhem üretiminde kullanılmaktadır. Fakat, vazelinin ilaç olarak tedavi edici özelliğinin olup olmadığı konusunda henüz kesin bir bilimsel çalışma yoktur. Aynı zamanda vazelinin, ultraviyole ışınlara karşı koruduğu da düşünülmektedir.

Vazelinin Sağlığa Faydaları Nelerdir? Cilt Bakımı Nasır Tedavisi Dudak Koruyucu Saç Bakımı Kaş Biçimlendirici Uzun Kirpikler Güzel Tırnaklar Bebek Bakım Ürünü Makyaj Temizleyici Parlatıcı Vazelin çok iyi bir cilt yumuşatıcıdır. Bundan dolayı vazelin, cilt ve saçlar için, nemlendirici ve yumuşatıcı kaynak oluşturmaktadır. Özellikle çok kuru ciltleri rahatlatan vazelin, saç uzamasını hızlandırır, saçları besler, kuru saçları yumuşatır, ciltte oluşan yara ve bereleri gidermeye yardımcı olur.
 El ve ayaklarda oluşan çatlak ile nasırların giderilmesine yardımcı olan vazelin, tırnakların daha sağlam olmasını sağlar, bebeklerde pişik oluşumunu önler ve kaşlara sürüldüğünde, kaş dökülmelerini önler. Vazelin dudak koruyucu olarak kullanılabilir, dudaklarda özellikle kışın rüzgarın etkisi ile oluşan çatlakları gidermeye yardımcı olur. Yumuşak bir yapıya sahip olan vazelin aynı zamanda iyi bir makyaj temizleyicidir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

90 Yıldır Uyuyan Bebek Bir Zamanlar Ünlülerdi Şimdi Evsizler Fast FOOD, Kesin İzlenmesi Gereken Bir Video Böyle bir kaleci görmediniz