İLGİNÇ
08 Aralık 2017 ( 2228 izlenme )
Reklamlar

İki İnsan Öpüşürken Gözlerini Neden Kapatır.. Şok Olacaksınız..Öpüşürken istemsiz bir şekilde gözlerinizin kapandığına bir çok kez şahit olmuşsunuzdur.
Henüz bire bir deneyimlemediyseniz bile, filmlerde ya da dizilerde dudakların birbirine değme anı geldiğinde iki taraf da gözlerini kapar ve sessizliğin eşlik ettiği derin ve tutkulu bir öpüşme sahnesi başlar.

Öpüşürken istemsiz bir şekilde gözlerinizin kapandığına bir çok kez şahit olmuşsunuzdur. Henüz bire bir deneyimlemediyseniz bile, filmlerde ya da dizilerde dudakların birbirine değme anı geldiğinde iki taraf da gözlerini kapar ve sessizliğin eşlik ettiği derin ve tutkulu bir öpüşme sahnesi başlar.

”Psikoloji alanında araştırmalar yapan bilim adamları, öpüşürken gözlerimizi kapamamızın sebebinin, beynin olan bitene daha fazla odaklanmak istemesiyle bağlantılı olduğunu söylüyor.”

Peki, hiç bir amacı yokmuş gibi görünen, “Bu adamlar gözleri açık öpüşemiyor mu?” diye düşündüren öpüşürken gözleri kapama davranışımızın altında nasıl bir motivasyon yatıyor? Neden öpüşürken gözlerimizi kapama ihtiyacı duyuyoruz? Henüz bilim adamaları ona bir açıklama yapamadı beyin sadece çevreyi görmek istemiyor öpüşme odaklanmak istediği için gözler kapanıyormuş

haberoku24.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mutfakta Pratik Bilgiler. İZLEYELİM ÖĞRENELİM. Paylaşmayı da unutmayalım... Stresle Başa Çıkmanın Yolları Parmak Çıtlatmak Zararlı Mıdır? Sosyal medyada dili kısırlaştıran, gelecek kuşakların iletişimini yok eden kısaltmalar ve yabancı kelimelere dur diyelim.