HABER
04 Aralık 2017 ( 4614 izlenme )
Reklamlar

İzlanda, yetersiz erkek nüfusu nedeniyle İzlandalı kadınlarla evlenen göçmenlere aylık 5000 dolar ödeyecek!


Yetersiz erkek nüfusu nedeniyle zor günler yaşayan İzlanda, sorunun çözümü için ülkede yaşayan göçmenlere, İzlandalı kadınlarla evlenmeleri durumunda aylık 5000 dolar ödeyecek! 

"Dünyanın en yaşanılası, refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan İzlanda, yetersiz erkek nüfusu nedeniyle zor günler yaşıyor. 
Güzellikleriyle dillere destan olan İzlandalı kadınlar, ülkede erkek nüfusunun yetersiz olması nedeniyle evlenecek erkek bulamıyorlar. 
İzlanda hükumeti ise çözüm için ülkede yaşayan erkek göçmenlere göz dikmiş durumda. 


İzlandalı kadınlarla evlenecek olan erkek göçmenlere aylık 5000$ ödeme yapacak!" 

Dünya genelinde en çok paylaşılan haberlerden biri haline gelen bu haber sonrasında, İzlandalı kadınların Facebook hesapları dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan erkeklerin akınına uğramış durumda. Güzel, çirkin ayrımı gözetmeksizin gördükleri her İzlandalı kadına doğrudan evlilik teklifinde bulunan erkekler, birçok İzlandalı kadının sosyal medya hesaplarını kapatmasına neden olmuş durumda. 

Gerçekte "uydurma" olan bu haberin çok fazla ciddiye alınması ve başvuruların çok fazla olması nedeniyle hükumet yetkilileri bile bu konuda ciddi ciddi açıklama yapmak zorunda kalmışlar. Haberin gerçek olmadığını dile getiren yetkililer, yine de içinde bir umut kırıntısı kalan göçmen veya göçmen adayı erkeklerin işin ciddiyetini anlaması için, haberde belirtilenin aksine İzlanda'da erkek nüfusunun kadın nüfusuna göre daha fazla olduğu bilgisini de grafiklerle paylaşmışlar. 

En çok başvurunun yapıldığı ülkelerden biri olan Mısır'da, başvuruların ve yöneltilen soruların yoğunluğuna daha fazla dayanamayan Danimarka'nın Mısır Büyükelçiliği, Facebook üzerinden açıklama yapmak zorunda kalmış. 
Haber ülkemize de yavaştan gelmeye başladı. 

Haberi görüp heyecana ve hayallere kapılacak olan arkadaşların bilgi sahibi olması dileğiyle :)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bilim adamı Aziz Sancar: Annem bir köy imamının kızıydı, Atatürk’ü taparcasına severdi YouTube'un en fazla kazananı, yıllık 22 milyon dolarla 8 yaşında bir çocuk Emekli Cumhuriyet Başsavcısından Uyarı; “Bu Tuzağa Sakın Düşmeyin” Aksaray’da devriye gezen polis ekipleri, bir zanlının erkek bir çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına aldı!!