SAĞLIK
21 Aralık 2017 ( 383 izlenme )
Reklamlar

Kabızlık Hemen Nasıl Geçer ?
Kabızlık, bahsetmekten pek hoşlanmadığımız ama aslında birçoğumuzun yaşadığı sinir bozucu, rahatsızlık verici bir hastalık, malumunuz.

Nasıl bir hastalık olduğunu uzun uzun anlatmanın lüzumu ve yeri olmadığından doğrudan konuya girelim, bu rahatsızlıktan kurtulmanızı sağlayacak nefis bir tarif verelim diyoruz.

Bugüne kadar ne denediyseniz kurtulamadığınız bu sorunu aşmanızı neredeyse garantileyen bir karışım karşınızda, malzemeleri hazırlayın, hemen yarın sabah uygulamaya başlayın.

Bağırsaklarınız da mideniz de rahat etsin, artık karın ağrılarıyla uğraşmak zorunda kalmayın.

Üstelik tadı da şu ana dek uyguladığınız birçok kabızlık önleyen reçeteye göre çok daha lezzetli. Daha ne olsun? Malzemeleri tanıyarak işe başlamalı: Kuru kayısı, incir, erik, keten tohumu ve zeytinyağı

Aslında kabızlık üzerindeki olumlu etkilerini az çok bildiğiniz ve mutlaka en az birini sık sık değerlendirdiğiniz malzemelerden oluşuyor bu karışım. Farkı, bu malzemelerin hepsinin bir araya gelip güçlerini birleştirmesinde yatıyor.

Kayısı, içindeki bolca besin lifi sayesinde bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini sağlıyor bildiğiniz gibi. Bu sayede de kabızlık tedavisinde en çok başvurulan yiyeceklerden sayılıyor.

Bize de kayısının faydalarını göz ardı etmeden ama onu yalnız da bırakmadan nefis bir karışım yapmak düşüyor. Tam da bu esnada işin içine kuru incir giriyor. O da tıpkı kuru kayısı gibi içindeki yüksek lif oranıyla sindirim ve boşaltım sisteminin en yakın arkadaşlarından.

Öyle ki incirin sadece kabızlığı gidermekle kalmadığı, kolon kanserine yakalanma riskini bile azalttığı biliniyor. Kuru kayısı ve kuru incir olur da kuru erik eksik kalır mı? Kalmıyor tabii.

Güçlü antioksidan özelliği ve içindeki bolca besin lifiyle o da dahil oluyor karışıma.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

62 yaşında olsan da, 40 yaşında görünmenin SIRRI: ASPİRİN + LİMON 1 Malzemeyle Işık Işıl Dişler! ( Tartar, enfeksiyonlar, iltihaplı diş hastalıkları...) Bebeğinin Ağzı Bir Şarj Cihazının Ucundan Yanınca Herkesi Uyaran Anne Huzurlu Bir Evlilik İçin 10 Öneri!