ANA SAYFA
30 Kasım 2017 ( 1526 izlenme )

Kulaktaki bu noktaya dikkat!SAĞLIK KULAK SHEN MEN 

Çinlilere göre dış kulakta bulunan Shen Men yani Cennetin Kapısı isimli noktayla stres geçiyor.


Hemen her insan hayatının belirli döneminde strese maruz kalır. Herkesin stresle mücadele yöntemi kendine hastır. Tabii duygusal hassasiyet de işin içine girince sinirsel ve fiziksel olarak yıpranmak kaçınılmaz. Tam da bu noktada refleksoloji işin içine giriyor.

Kulaktaki bu noktaya dikkat!

Hepimizin kulağında stresi bertaraf etmemizi sağlayacak bir akupunktur noktası bulunuyor. Çin tıbbı bu noktaya Shen Men yani Cennetin Kapısı diyor. Bu yöntemi deneyerek belki de cennetin kapısını aralayabilirsiniz, ne dersiniz? İşte Shen Men hakkında tüm bilmeniz gerekenler...

Cennetin Kapısı’nın vücuda enerji verdiğine inanılıyor. Bunun yanı sıra sağlığı düzelttiğine, stresi azalttığına ve bedeni hızlıca güçlendirdiğe inanılıyor. Bazılarına göre de Cennetin Kapısı, bağımlılıkların, alışkanlıkların ve takıntıların iyileştirilmesinde de etkin rol oynayabiliyor.

Kulaktaki bu noktaya dikkat!

Peki Shen Men nasıl uygulanıyor? İşte yanıtı!

Bir pamuklu çubuk yardımıyla görseldeki Shen Men noktasına nazikçe masaj yaparak etkisini görebiliyorsunuz. Masaj işlemi sırasında çok derin nefesler alıp vermek gerekiyor. Bir taraftan da vücudunuza konsantre olmalı ve bedeninizi dinlemelisiniz. Dikkat etmeniz en önemli nokta ise, derin nefes alırken sola, nefes verirken de sağa bakmanız gerektiği. Bu hareket hızlıca vücudunuzun yatışmasını ve rahatlamasını sağlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir