İLGİNÇ
10 Kasım 2017 ( 471 izlenme )
Reklamlar

Kuruyemişteki tehlikeye dikkat!


Yapılan araştırmalara göre kuruyemişlerin bir çok çeşidinin zararlı olduğu ortaya çıktı. İşte yapılan araştırmalar sonucunda kuruyemişlerin zararları ve neden olabileceği hastalıklar.1- Fındık ve badem sağlıklı beslenmek için bir çok kişinin diyet listesinde yer alıyor.  Ancak yapılan araştırmalar sonucunda fındık ve bademin son derece tehlikeli olduğu ve ölümcül hastalıklara neden olduğu ortaya çıktı.

2- Araştırmaların sonucunda fındık ve bademin içerisinde Aflatoksin maddesi bulundu.Aflatoksin, insan sağlığı için tehlikeli bir toksindir.

Fındık ve bademde de görüldüğü iddia edilen aflatoksin maddesi ile ilgili üreticilerin dikkatli olması gerektiği açıklandı

3-Çünkü bu madde ilerleyen zamanlarda, karaciğer kanserine neden oluyor, bağışıklığı zayıflatıyor,  kısırlık hatta sakatlıklara bile yol açabiliyor.

4-Samsun Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı Müdürü Faruk Ünyeli, aflatoksin maddesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ünyeli, aflatoksinin fındıkta görülebileceğini ve uzun vadede ölümlere de neden olabileceğini hatırlatırken şöyle dedi: “Aflatoksin; bilinen en kanserojen maddelerinden birisidir.Karaciğer kanserine neden olmasının yanı sıra bağışıklık sistemini zayıflatır, hormonal dengeyi bozar.

5- Kısırlık ve sakat ölümlere neden olur. Aflatoksinler özellikle Antep fıstığı, yer fıstığı, badem ve fındık gibi sert kabuklu ile kurutulmuş meyvelerde, buğday, arpa, pirinç, mısır, kırmızıbiber ve baharatlarda bulunur. Bölgemizde bulunan fındık en riskli ürünler arasındadır.” Dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

OTURMA ŞEKLİ KARAKTERİNİZ HAKKINDA İPUCU VERİYOR ! KARAKTER ANALİZİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN Kimya Öğretmeni için öyle güzel şeyler yazdılar ki... Okuyunca Çok Duygulacaksınız Boynuna Sarılı Kırmızı Soğan ile Uyudu! Uyandığında Sonuçlarına Şok Oldu! Kim Milyoner Olmak İster'de Yarışmacıların Bilemediği En Basit Sorular