HABER
28 Kasım 2017 ( 7772 izlenme )

Kutup soğukları geliyor!

Kutup soğukları geliyor!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kırıkkale dâhil tüm yurtta sıcaklığın 3 ila 5 derece azalmasının beklendiğini bildirdi. Sıcaklıkların eksi derecelere düşeceğini duyuran müdürlük, çiftçilerin de tedbirli olmaları gerektiğini ifade etti.

 

ÇİFTÇİLERE UYARI YAPILDI

Geçtiğimiz günlerde Türkiye genelinde etkisini gösteren kar ve yağmur, eksi derecelere düşecek olan sıcaklıklarla birlikte daha da etkisini artıracak. Sıfırın altında eksi 10-15 dereceye kadar düşecek olan sıcaklıklara karşı, serada sebze ve meyve yetiştiren çiftçiler için de uyarılar yapıldı.


Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Adana, Mersin, Konya, Aksaray, Kırşehir ve Kırıkkale çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Çanakkale ve Edirne çevreleri, Denizli ve Isparta’nın güney kesimleri, Burdur’un doğu ilçeleri, Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli, Muğla çevreleri ve Antalya’nın merkez ve doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç bölgelerde yer yer sis ve pus hadisesi meydana geleceği tahmin ediliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir