HABER
12 Kasım 2017 ( 561 izlenme )
Reklamlar

‘Mavi Balina’ oyunu oynayan çocuk intihar etti


Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu tehdit eden ‘Mavi Balina’ oyunu, Ordu’da da ölüme yol açtı.
Ordu’nun Altınordu ilçesinde 17 yaşındaki lise öğrencisi bir genç, ‘Mavi Balina’ oyunundaki bir talimatı yerine getirmek için kendini doğalgaz borusuna asarak intihar etti.


SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesi’nde meydana gelen olayda, İbrahim Can Duman’ın Ordu Devlet Hastanesinde çalışan annesi iş dönüşü eve geldiğinde oğlunun cansız bedeni ile karşılaştı. Olay yerine gelen cumhuriyet savcısı tarafından yapılan incelemenin ardından 17 yaşındaki gencin cansız bedeni otopsi için Ordu Devlet Hastanesine kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İddiaya göre, 17 yaşındaki genci kendi canına kıymaya kadar götüren sebeplerin başında ‘Mavi Balina’ adlı internet oyunu olduğu belirtildi. Söz konusu oyunun Türkiye’de son dönemde 142 gencin intiharıyla bağlantılı olabileceği ifade edilirken, oyunda oyunculara 50 görev veriliyor. Verilen bu görevlerin sonunda oyuncunun kendini asarak ya da yüksek bir yerden atlayarak canına kıymasıyla oyun son buluyor.

Sabah

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Düzenli Kahve İçenler Bu Hastalıklardan Korunuyor Ailesi O Ayrıntıyı Sonradan Farketti! Doktorlar ŞOK Oldu! Finlandiya'da eğitimde devrim: Tüm dersler kaldırıldı İzlanda, yetersiz erkek nüfusu nedeniyle İzlandalı kadınlarla evlenen göçmenlere aylık 5000 dolar ödeyecek!