İLGİNÇ
24 Kasım 2017 ( 2519 izlenme )
Reklamlar

Odanıza Soğan Koyun Mucizeye Şahit Olun
Odaya Soyulmamış Soğan Koyduğunda

Soyulmamış soğanın neler yapabildiği hakkında ne kadar bilginiz var? Yapılan araştırmalar, odanıza soyulmamış soğan koyduğunuzda çok şaşıracağınızı kanıtlıyor. Bu araştırmayı yıllar önce gerçekleştiren bir doktorun öyküsü ile anlatalım;

Soğan Mucizesi

1919 yılında, dünyanın pek çok yerinde grip salgını vardır. Bu salgın yaklaşık 40 milyon kişinin ölümüne yol açar. Bu yıllarda görev yapan bir doktor, çiftçi ailelerine yardım edebilmek için onları ziyaret gider. Bütün çiftçileri tek tek dolaşır. Ziyaret ettiklerinin pek çoğu, grip salgını nedeniyle ölmüştür. Ziyaretlerine devam eden doktor, bir çiftçinin evine girdiğinde oldukça şaşırır. Çünkü bu aile oldukça sağlıklıdır. Doktor, aileye nasıl bu kadar sağlıklı olduklarını, ne yapıp da gribe yakalanmadıklarını sorar. Çiftçinin hanımının cevabı ise; odalarına, bir tabak içerisinde soyulmamış soğan koyduğu yönünde olur.

Soğan Grip Virüslerini Emiyor

Doktor bu cevaba çok şaşırır ancak inanmaz. Kadının odaya koymuş olduğu soğanı alır ve incelemeye başlar. Soğanı yakından incelemek için içini açar ve mikroskobun altına yatırır. Doktor bu esnada büyük bir sürprizle karşılaşır. Çünkü soğanın içinde grip virüslerine rastlamıştır. Bu da şu anlama gelir; çiftçi ailenin odasına koyduğu soyulmamış soğan, grip virüsünü içine çekerek, aileyi bu salgından korumuştur.

Bu öykünün sonucunda siz de evinizin belirli yerlerine, özellikle çocuklarınızın bulunduğu odalara soyulmamış soğan koyabilir, soğuklar başladığı andan itibaren hastalıkla ilgili neler yapabildiğini keşfedebilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ülke puanında Kıbrıs Rum Kesimi bize fark attı! Vahim tablo… Kanunlar Neden Vardır? Bu yaşadığım ibret olsun, 10 yıldır evliyim, Dünya'nın en mutlu kadınıydım, ta ki Facebook'uma gelen mesaja kadar İsveçli Bir Annenin Diğer Velilere Ettiği Nasihat Binlerce Kişi Tarafından Paylaşıldı