Popüler Yeniler
Reklamlar

Oğlunu Kaybeden Babanın Bütün Ebeveynlere 10 Nasihatı

Richard Pringle geçtiğimiz sene üç yaşındaki oğlunu kaybetti.Oğlunun ardından çok zor günler geçirdi. Biraz toparlanan baba yaşadığı deneyimleri herkesle paylaşmak istedi.İşte Richard’ın ‘Oğlumu kaybettikten sonra öğrendiğim 10 önemli şey’ ismindeki yazısından bazı kesitler.

Çocuğunuzu kaybetseniz neler hissederdiniz hiç düşündünüz mü? Richard Pringle 2016 yılında üç yaşındaki oğlunu beyin kanamasından kaybetti.

Hughie’nin vefatının üzerinden tam bir yıl geçti. Richard hala oğlunun yasını tutarken bir yandan da bütün ebeveynlere önemli mesajlar verdi.

Acılı babanın söyledikleri evlat sahibi olan herkesi etkileyecektir. Hem siz hem de çocuklarınız hala hayattayken çocuklarınızın değerini bilin.
1- ‘Çocuğunuzu öpmeye ve sevmeye doyamazsınız”

2- “Zaman bulun. Neyle meşgulseniz bir kenara bırakın ve bir dakikalığına da olsa çocuğunuzla oyunlar oynayın. Hayatınızda bundan daha önemli bir şey olamaz.”


3- “Bol bol fotoğraf ve video çekin. Bir gün elinizde tek kalan bunlar olabilir.”

4- “Onlara para değil zamanınızı verin. Ne kadar para harcadığınız önemli değil. Önemli olan onlara ne kadar zaman harcadığınız. Bisiklete atlayıp etrafı dolaşın. Beraber yüzmeye gidin. Kamp yapın. Tek istedikleri bu. Hughie’ye neler aldığımızı hatırlamıyorum. Ama neler yaptığımızı çok iyi hatırlıyorum.” 5- “Beraber şarkı söyleyin. Arabada söylediğimiz o şarkıları hala unutamıyorum. Müzik inanılmaz hatıralar yaratır.”

6- “En küçük şeylerle mutlu olun. Baş ucunda masallar anlatmaktan, beraber yemek yemekten, pazar günleri amaçsız ancak eğlenceli aktivitelerden zevk alın. Böyle şeyleri çok özlüyorum.”

7- “Sizden ayrılmadan önce her seferinde onları bolca öpün. Bir daha elinize böyle bir fırsat geçmeyebilir.”

8- “Sıkıcı şeyleri eğlenceli hale getirin. Alışveriş yapmayı, yürüyüşleri, arabayla dolaşmayı ve diğer her şeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Şakalar yapın, gülümseyin ve gülümsetin. Hayat eğlenmemek için çok kısa.”

9- “Günlük tutun. Çocuklarınızla yaptığınız her şeyi günlüğe yazın. Söyledikleri komik şeyleri ve yaptıkları sevimli hareketleri de. Hughie’yi kaybettikten sonra biz günlük yazmaya ancak başladık. Her şeyi hatırlamak istedik. Şimdi Hettie için günlük tutuyoruz. Dünyaya gelecek olan Hennie için de tutacağız. Yaşlandığınızda günlüklere bakıp bazen hüzünlenecek bazen de çok güleceksiniz.”

10- “Çocuklarınız hala nefes alıyorken her gece alınlarına bir öpücük kondurun. Her kahvaltıyı beraber yapın. Okulu beraber gidin. Üniversiteye beraber gidin. Evlenirken yanlarında olun. Çok şanslısınız. Bunu asla unutmayın.”


Acılı babanın söylediklerinden çıkarabileceğiniz çok ders var. İtiraf edelim ki çocuklarımız hayattayken onların değerini yeterince bilmiyoruz. Umarız ki Richard sayesinde hala geç değilken bazı şeyleri yerine getirirsiniz.

kadinsite.com