İLGİNÇ
13 Aralık 2017 ( 488 izlenme )

Öğrenince Ufkunuzun Açılacağı, Muhtemelen İlk Kez Duyacağınız 6 Çarpıcı GerçekBirazdan görüp duyacaklarınızı bu yaşınıza kadar muhtemelen size kimse söylemedi… Fakat gelin biz bu tabuları yıkalım!

İşte o çarpıcı bilgilere gelin birlikte bakalım! 

1. Ölürken hayatın film şeridi gibi geçmesi…


Bunu hepimiz duymuşuzdur, fakat sebebi nedir? Biz söyleyelim; Can verirken beyniniz eski anıları tarayıp bu sorunun çözümünü aramaya başlar, bu yüzden eski anılarınız gözünüzün önüne gelir. Son dakika hayata dönen pek çok kişi bunu kanıtlamıştır. 

2. Hazır ölüm demişken; Öldükten sonra 7 dakika kadar beyniniz faal durumda kalır…

Size şu an geçmişinizdeki bazı anları düşünün desek, düşüneceğiniz anlar çoktan bellidir. Mesela neredeyse her gece bunu zaten yapıyorsunuz değil mi? İşte siz öldükten sonra da beyniniz bilinçaltınızı yoklar ve bu kalıcı anıları ortaya çıkarır. Lisedeki ilk öpücük, yaşadığınız bir motor kazası gibi…

3. Böbrek nakillerinin %90’ında çalışmayan böbrek çıkarılmaz!

Böbrek ana damara bağlı olduğu için çok büyük risk taşır. Bu yüzden çalışmayan böbrek öylece kalır ve nakil sonrası kişi 3 böbrek ile hayatına devam eder. Aydınlandık mı?

4. “Ölüm”, “Ameliyat” gibi tatsız konulardan uzaklaşalım… Kasaplara odaklanalım!


Osmanlı zamanında kasapların sürekli kan görüp insani duygularını yitirmemeleri için, 6 ayda bir 1 aylığına farklı işlerde çalışmaları sağlanıyordu. Bu bahçıvanlık, seyyar satıcılık, eğlence sektöründe bulunmak gibi… Çok iyi değil mi?

5. Kulağa ilginç gelecek ama; Kalın giyinmek sizi ısıtmaz!

Sizi ısıtan şey, vücut ısınızın dışarıya kaçmamasıdır. Vücudumuz sürekli ısı üretir. Bu ısının dışarıya kaçmasını engellerseniz donmazsınız. 

6. Sıkı durun; Afrika’da Ayı, Kurt gibi birçok hayvan yaşamaz…


Bu gerçeği pek çok kişi bilmez. Afrika’da Ayı, Kurt gibi birçok tür bulunmaz. Kaplan’a ise çok nadir rastlanır. Burası Aslan ve Sırtlanların bölgesidir.

tibbivideolar.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir