ANA SAYFA
12 Kasım 2017 ( 3080 izlenme )
Reklamlar

Öksürüğü Geçirmek Ve Akciğerlerdeki Mukusu Temizlemek İçin Ev Yapımı Muhteşem Bir Karışım

Soğuk algınlıklarının ve öksürüklerin arttığı o döneme yavaşça giriyoruz.

Bir çoğumuz şiddetli öksürüklerden kurtulmak için öksürük şurupları alıyor ve günlerce kullanıyoruz.

Aslında öksürük şurupları yerine ev yapımı ve doğal bir karışım kullanabilirsiniz.

İşte o karışım…
Öksürüklerden ve akciğerinizdeki mukustan kurtulmak için ev yapımı bir karışım var. Tek yapmanız gereken bölgeye ‘bal sargısı’ uygulamak.

Karışımı onlarca insan denedi ve hepsi de öksürüklerinin azaldıklarını söylediler. Peki bal sargısı tam olarak ne? Ballı sargı, uyumadan önce göğsünüzün üzerine yapıştırdığınız sıradan bir sargı aslında. Uyandığınızda ise öksürüğünüzün hafiflediğini hissediyorsunuz.

Uzmanlar tarafından önerilen öksürüp şurupları yerine neden bal sargısını denemeliyim?

Bal sargısının avantajı öksürük şuruplarının aksine dekstrometorfan maddesi içermemesi. Öksürük şuruplarında yer alan bu madde nedeniyle baş dönmesi, mide ekşimesi, nöbet ve halüsinasyonlara neden olabiliyor.

Öksürük şuruplarında yer alan bir diğer zararlı madde de kodein. Kodein ağrı kesicilerde de yer alır, bağımlılık yaratır ve nefes almakta zorlanmanıza neden olur. Eczaneler kodein içeren ilaçları reçeteli olarak satsalar da bazı ülkelerde hala öksürük şuruplarının içinde kodein yer alıyor ve bunları reçetesiz olarak satın alabiliyorsunuz.


Bal sargısı hazırlamak için gerekli malzemeler:

Organik bal
Hindistancevizi yağı
1 çay kaşığı un
Peçete veya gazlı bez
Flaster bant


Hazırlanışı:

Un ve balı karıştırın. Hindistancevizi yağını ılık halde karışıma ekleyin. Karışımı peçetenin üstüne dökün ve göğsünüze yapıştırın. Son olarak da flaster bant ile göğsünüze yapıştırın.

Yetişkinler bal sargısını gece yatarken yapıştırıp sabaha kadar bekletmeli. Çocuklar ise uyumadan birkaç saat önce yapıştırmalı ve uyurken çıkarmalı. Öksürüğünüz geçene dek her gece bu yöntemi uygulayın.Öksürüğünüzü hafifletmek veya akciğerlerinizdeki mukusu temizlemek için karışımı denemelisiniz.

Yöntemin hiçbir yan etkisi yok ve birçok kişi işe yaradığını söylüyor.

Kış kapıyı çalmışken bu doğal karışımı bütün arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


 

Kaynak: http://tr.newsner.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şeytanın en sevdiği isimler... Dünyanın en seri bıçak kullanan şefi.mp4 Aslanla kaplan çiftleşti ortaya bu çıktı Zeka Kokan 6 Mükemmel Reklam