İLGİNÇ
22 Ekim 2017 ( 1028 izlenme )
Reklamlar

Öldükten Sonra Başınıza Neler Gelecek?

Ölüm her canlının başına gelecek kaçış yok. Güzellik, zenginlik, yakışıklılık, işlemiyor, cildiniz kuru olmasın diye sürdüğümüz kremlerde geçerli değil… Peki öldükten sonra mezarda neler oluyor, başınıza neler gelecek biliyor musunuz? İnsan bedeni öldükten hemen sonra değişimler başlıyor. Gömülmenizle birlikte bedeniniz hem içten hem de dıştan gelen etkilerle hızlı bir parçalanma sürecine girecek. Daha sonra insandan insana değişse de ortalama 4 yıl içinde geriye iskeletiniz kalıyor. İşte öldükten sonra toprak altında başımıza gelecekler…

ÖLDÜKTEN SONRA İLK YARIM SAAT

İlk yarım saat içinde tüm refleksler kaybediliyor. Göz kapakları kapanamıyor, kaslar gevşiyor,ağız ise açık kalıyor. Boşaltım sistemi tamamen kendini salıyor ve idrar, salya ve sperm akıntısı oluşuyor.
KATILAŞMA SÜRECİ

Ortalama 10 saat içinde vücut tamamen kaskatı kesiliyor. Eğer mücadele esnasında ölüm gerçekleşmişse, katılaşma hemen oluyor. Savaşta ölen insanların vuruldukları şekilde katılaşmaları da bu yüzden.

ÖLDÜKTEN SONRA VÜCUT ISISI

Ölüm anından sonra ceset, her saat ortalama 1 derece soğuyor. Şişmanların iç organları daha geç soğuyor. Çocukların ve zayıfların vücudu ortalamadan daha çabuk soğuyor.

VÜCUDUN ÇÜRÜMESİ

Ölümün gerçekleşmesinden 24 saat sonra vücut çürümeye başlıyor. Solunumun durması bakteriler için işaret oluyor ve çalışmaya başlıyorlar. İlk çürüyen organlar ise göz, beyin, mide ve bağırsaklar. Ceset şişman ise daha çabuk çürürken, bebekler ve tuzlu suda boğulanlar daha geç çürüyor. En geç çürüyen kısımlar ise kalp, mesane, böbrek ve
rahim. Rahmin çürümesi aylarca sürüyor.

VÜCUT NEDEN ŞİŞİYOR?

Ölüm sonrasında, oksijen alımı ve enerji üretimi durduğu için hücrelerin işlevleri aksamaya başlıyor ve atık maddelerden kurtulamayan hücreler şişmeye başlıyorlar. İlk çürüyen yer olan mide ve bağırsaklarda bakteriler yoğun çalıştıkları için hızla gaz ortaya çıkıyor. Bu gaz, karın bölgesinin şişmesine sebep oluyor. Derinin üstü yanık gibi su toplarken, vücutta biriken sülfür yüzünden renk siyaha dönmeye başlıyor.Şişmenin başlaması, sıklıkla ölümden sonraki 1-2 gün içinde başlar. Bazı hastalıklar ve patojen organizmaların varlığı, şişmeyi hızlandırabilir.
MEZARDAN GELEN SESLER

Mezardan gelen sesler çürüme sürecinin bir sonucu. Günden güne şişen karın patlıyor ve göğüs çöküyor. Bu olay mezar üstünden duyulabilecek kadar sesli olabiliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EN KOMİK FIKRALAR Diş Macununu Burnunuza Sürün ve İnanılmaz Bir şey Olacak .. Duymayan Kalmasın ! Psikiyatristlerin, Psikolojik Rahatsızlığa Sahip Hastalarından Duydukları 14 Anlamlı Cümle İsmimizin Baş Harfi Kişiliğimizi Yansıtıyormuş!