ANA SAYFA
19 Kasım 2017 ( 1123 izlenme )

Paylaşın Lütfen, Belki Birisine Çare Olur. MS Hastalığına Yüzde 80 Çare Olduğu Saptandı

Kapari Bitkisi – Gebre Otu Faydaları

ÇOK ÖNEMLİ BİR BİLGİ… SEVDİKLERİNİZLE PAYLAŞMANIZI DİLERİM…
BU KADAR YARARLI OLDUĞUNU ÖĞRENDİKTEN SONRA KAPARİ DERHAL BESLENME LİSTEME EKLEDİĞİM BİTKİLERDEN BİRİ OLDU…

Yapılan araştırmalarda Kaparinin MS Hastalığına Yüzde 80 Çare Olduğu Saptandı. Türkiye’de yetişmesine rağmen pek bilinmeyen kapari bitkisinin, Multipl Skleroz (MS) hastalarına çare olduğu belirtildi.


MS HASTALIĞININ TEDAVİSİNDE KAPARİ NASIL KULLANILIR? KAPARİ’NİN MS HASTALARINA FAYDASI

Pamukkale Üniversitesince (PAÜ) yapılan çalışmalarda, konsantre kapari çayı içirilen MS hastası farelerin % 80 oranında iyileştirildiği saptandı.

MS hastalığı, beyindeki ve omurilikteki sinirlerin yıpranması ve bozulmasıyla ortaya çıkan, görmede bulanıklık, geçici görme kaybı, kolda veya bacakta güçsüzlük, yürüyüşte dengesizlik, ellerde titreme, konuşmada bozukluk gibi belirtiler gösteren, bağışıklık sisteminden kaynaklanan ve doğrudan merkezi sinir sistemini etkileyen bir hastalık.

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz kapari (diğer adı: gebre otu) bitkisinin faydaları ve kapari bitkisi ile yapılan çayın yararlarından yazımızda bahsedilmektedir. Siz de faydalarını öğrenince, en kısa zamanda mutfağınızda yer vereceksiniz…
KAPARİ NEDİR? Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde yetişen kaparibir diğer adıyla gebre otu içerisinde bulunan potasyum, kalsiyum ve fosfor bakımından bir çok faydası olan bir bitkidir. Ayrıca bu bitkinin tomurcuklarında A vitamini ve protein oldukça zengin miktarda bulunmaktadır.

– Kapari yalnızca hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde değil bu şifalı bitki; gıda, kozmetik ve ilaç sanayisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca turşu, salata ve garnitür olarak da tüketilmektedir.

Kapari – Gebre Otu Bitkisinin ve Çayının Faydaları Nelerdir?
* Ağrı kesici özelliği vardır.

* Sindirim sistemini düzenleyerek kabızlık giderici etkisi vardır.

* Felç olma riskini azaltmaktadır.

* Romatizmal rahatsızlıklarda tedavi edici etkisi vardır.

* Mide rahatsızlıklarında ve ülser hastalığında tedavi edicidir.

* Tümör oluşumunu engelleme özelliği vardır.

* Kalça rahatsızlıklarında tedavi edicidir.

* Hemoroid rahatsızlığının tedavisinde önerilmektedir.

* Kapari karaciğer dostu bir bitkidir.
* Cinsel performans artırıcı bit bitkidir.

* MS hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
* Adetlerin düzenli olmasında etkilidir.

* Balgam söktürücü etkisi vardır.
* Gut hastalığının tedavisinden kullanılmaktadır.

* İskorbit hastalığı olanlara iyi gelmektedir.
* Kaparinin idrar söktürücü etkisi vardır.

Nasıl Yenir, Nasıl Kullanılır?
Kapari turşusu oldukça lezzetli bir turşudur. Turşu olarak tüketileceği gibi salatalarda ve balık yemeklerinde de oldukça lezzet verici bir bitkidir. Pizza üstünde de kullanılabilir.

KAPARİ MS Hastalığını Tedavi Ediyor…
Araştırmalara göre MS hastalığının tedavisinde oldukça faydalı bir bitkidir. Bu hastalığa yakalanan kişilerin sabah ve akşam 2 öğün aç karnına olmak üzere gün aşırı küçük bir kavanoz tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Dilerseniz zeytinyağı ve limon ekleyerek de tüketebilirsiniz.Kapari Çayı Nasıl Yapılır?
Öncelikle 6 bardak sıcak suyun içerisine 1 çay kaşığı kapari çayı ilave ediniz. Ardından 5 dakika kadar demlemeye bırakınız. Şeker ilave etmeden tüketmenizi tavsiye ederiz. Bu çayı sabah, öğle ve akşam 3 öğün yemekten önce aç karnına tüketmenizi tavsiye ederiz. Çayını aktarlardan veya internet üzerinde güvenilir sitelerden satın alarak kullanabilirsiniz.

Kapari Çayı Neye İyi Gelir?
Kapari çayı sakinleştirici etkisi olan bir çaydır. Ayrıca ağrı kesici ve antioksidan özelliği vardır. Kan temizleyici özelliği sayesinde MS hastalığının tedavisinde oldukça fazla ve etkin olarak kullanılmaktadır.

organikgunler.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir