İLGİNÇ
12 Aralık 2017 ( 2845 izlenme )
Reklamlar

Sadece 1 Hafta da Boyunuzu Uzatmanız Gerçekten de Mümkün!Bu durum nasıl mümkün?
Aslında uyurken bile boyunuz uzuyor. Sırt üstü uyumak boyunuzu 5 mm uzatıyor. Bu durumun sebebi ise uyurken büzülen omurganın eski haline dönmesidir. Özellikle orta yaş altındaysanız, belirli egzersizlerle bu durumu koruyabilirsiniz;

1) Bisiklet sürün
Eğer bisiklet selesini yüksek tutarsanız, pedalı çevirmek için uzanmanız gereken bir mesafe yaratmış olursunuz ve bu zorlanma durumu boyunuzun uzamasına yardımcı olacaktır. Ancak yine de, eklemlerinize zarar vermemek için pedalı abartılı derecede yüksek tutmamaya çalışın.
 
2) Demir çubukta asılı durun
Bu çok kolay bir egzersizdir. Sadece durabildiğiniz kadar asılı durun barfiks çekmenize gerek bile yok. Bu egzersiz bel kemiği ve karın kaslarınızı çalıştırarak, omurganıza esneklik kazandıracaktır.

3) Omuzlarınızın üstünde durun
Bu duruşta bacaklarınızı olabildiğince yüksekte tutmaya çalışın. Kendinize acımasız davranmayın ve sürekli olarak tek bir açı da bacaklarınızı tutmaya çalışmayın. Diğer türlü sakatlanabilirsiniz.

4) Kobra egzersizini yapın
Omurganıza iyi gelmesinin yanı sıra, sırtınız esneyecektir. Aynı zaman da kalçalarınızın arka kısmınıda esneterek duruşunuza diklik kazandıracaktır.

5) Esneme hareketleri yapın
Esneme sırasında dizlerinizi düz tutun ve ayak parmaklarınıza ulaşmaya çalışın. Hafif bir şekilde başlayın ve egzersizi aşağıya indikçe zorlaştırın.

6) Zıplayın
İp atlayabilir, basketbol oynayabilir veya bulunduğunuz nokta da zıplayabilirsiniz. Bu egzersiz kemik ve kaslarınızı güçlendirecektir. Aynı zaman da uzamanızı sağlayacaktır.
 
7) Köprü yapın
Bu basit egzersiz karın ve kalçanıza yaptığı baskı ile sırtınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

8) Yüzün
Yüzmek boyunuzun uzaması konusunda en güvenilir sporlardan biridir ve listenin başında gelmektedir. Yüzme esnasında omurlararası diskin ve kemiklerin yükü daha azdır. Bu yüzden eklemleriniz daha rahat hareket edeceklerdir. Bu boyunuzun daha kolay uzamasını sağlayacaktır.

Ebru Kabacık

Kaynak: http://filoji.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu El Hareketlerini Yapınca Vücudunuzda Olacak Değişikliklere İnanamayacaksınız Her Şeyi Angelina Jolie’ye benzemek için yaptı servet harcadı 40 kiloya düştü 50’den fazla estetik ameliyat oldu Huysuz Adam 7 Yıl Boyunca Her Gün Garson Kızı Azarladı… Hayatını Kaybedince Gerçek Ortaya Çıktı… Zengin Birisi ile Evlenmek İsteyen Kıza Cevap!