İLGİNÇ
24 Aralık 2017 ( 274 izlenme )
Reklamlar

Sedef hastalığına doğal çözüm


Bir tür deri hastalığı olan sedef hastalığının sebebi tam olarak bilinmemektedir. Peki, sedef hastalığına ne iyi gelir?

Sedef hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir ancak deri hastalıkları arasındaki en ciddi ve tehlikeli olanıdır. Ciltte, baş derisinde, dirsek ve dizlerde; gümüş renkli kabuklanmalar olarak kendini gösterir.

İleri safhalarda tüm vücuda yayılabilir ve bu kabuklanmalar iltihaplı bir hale dönüşebilir. Bu sebeple  tedavisi ihmal edilmemesi gereken bir rahatsızlıktır.Sedef hastalığı tedavisinde ilk yapılacak şey, stresten uzak durmaktır.

Bursa’lı ünlü bir aktardan sedefe iyi gelen birkaç bitkisel formül sayesinde bu hastalığın etkilerini azalatmak mümkün olabilmektedir.


-Ezdiğiniz 3-4 diş sarımsağı 1 bardak kaynar suyun içine atın. 1 tatlı kaşığı üzüm veya elma sirkesi bu suya ekleyin. 4-5 tane taze yaban mersinini de ekledikten sonra 1 dakika kaynatın. Bu karışım ile rahatsızlık görülen bölgeleri yıkayabilirsiniz.

– Ayrıca yukarıdaki tarifin haricinde 1 ölçü zerdeçal ve 1 ölçü deve dikeni tohumunu toz haline getirip Sabah ve akşam aç karnına 1 tatlı balla karıştırıp yiyebilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Burçların en önemli özellikleri Baba, Kızının Fotoğrafını Çekti. Ama Fotoğrafı Yakınlaştırınca Gözlerine İnanamadı! Bunu her sabah 8’de içelim ve karnınızdaki tüm yağları çılgın gibi ortadan kaldıracak! Ülke puanında Kıbrıs Rum Kesimi bize fark attı! Vahim tablo…