ANA SAYFA
14 Kasım 2017 ( 1327 izlenme )

SEN HANGİ RENKSİN?


Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi artık kanıtlanmış bir gerçek! Giydiğimiz kıyafet ya da evimizde kullanmayı sevdiğimiz renkler bizi iyi ya da kötü etkiliyor. Peki ya doğduğumuz gün ve renkler arasında da etkili bir bağlantı olduğunu söylersek?.. Doğduğunuz tarihe göre hangi renk olduğunuzu bulun ve özelliklerine bakın. Tanıdık gelecek...
KIRMIZI
Kırmızı hareketin ve tutkunun rengidir. Çoğunlukla neşeli ve hareketlisiniz ama bu hiç mutsuz olmadığınız anlamına gelmez. İletişim kurmakta zorlanmayan girişken ve anlayışlı bir yapınız var. Aşık olmayı da seversiniz.
TURUNCU
Kafanıza bir şey koyduysanız deli gibi çalışır, didinir ve yaparsınız. Her konuda rekabet sizin işiniz. Rekabeti sever ve başarı ile yürütürsünüz. Kolay kolay kimselere güvenmediğiniz için az arkadaşınız vardır. Ama olanlara da güveniniz tamdır. Sorumluluk almaya bayılırsınız. İlişkide uyum sizin için her şeydir.
SARI
Sarı renkler içinde en çok dikkat çekenidir. Bu yüzden birçok tabela ya da araçta sarı renk kullanılır. Mesela taksiler... Siz de dikkati toplamaktan hoşlanan bir yapıya sahipsiniz. İlişkilerinizde lider olmak vazgeçemediğiniz bir özelliğinizdir. Liderlik yapma isteğinin ise güvenle hiç ilgisi yoktur. Çünkü siz kimseyle güven problemi yaşamazsınız. Cömert bir yapınız ve abartısız, müşfik bir tarafınız vardır. Altta olmaktan nefret ettiğiniz ve başkaları adına karar vermeye düşkün olduğunuzu rahatça söyleyebiliriz. Aşkta romantizm arayan sevimli bir tipsiniz.
PEMBE
Tozpembe hayaller kurduran masalsı aşklar tam size göredir. Mükemmeliyetçi yanınız kendiniz için geçerlidir. Ne olursa olsun yapabileceğinizin en iyisini yapmaya çalışırsınız. İnsanları korumayı ve onlara yardım etmeyi seversiniz. Olumsuz düşünceleriniz zaman zaman su yüzüne çıkar.
MAVİ
Kalbinizin sesinden çok mantığınıza kulak vermeyi tercih etseniz de siz tam bir aşk insanısınız. Kendinize fazla güvenmeyen, gerektiği zaman cesur olabilen bir yapınız var. Farklı ve artistik bir duruşunuz var.
YEŞİL
Yeşil şifanın rengidir; hastalıklardan korunmamızı destekler. Siz de oldukça sağlığınıza düşkünsünüz. Kararlı olduğunuz kadar sabır gösteremeyen bir tez canlısınız. Başkalarını kolaylıkla yönlendirebilen, yeni insanlarla tanışmakta zorlanmayan ve her ortama kolayca uyum sağlayan bir tarafınız vardır. Zarif olan her şey sizin ilgi alanınıza girer. Lükse olan düşkünlüğünüz de buradan geliyor. Hayatınızın tek ve gerçek aşkını beklersiniz.
KAHVE
Sportif ve hareketlisiniz. Başkalarını kendinize yaklaştırmakta zorlanır, kimseyle kolay kolay yakınlık kuramazsınız. Bu özelliğiniz aşk hayatınızda pek etkili olmaz. Çok çabuk aşık olur ve çabuk bıkarsınız. Ama hayatınızın aşkını aramaktan da asla vazgeçmezsiniz.
TURKUAZ
Deniz gibi değişkensiniz. Bir anda fırtına çıkarıp ardından sakince gülümseyebilirsiniz. Duygularınız aniden ve kolay değişebilir. Seyahat etmeyi ve yalnız olmayı seversiniz. Sadık ve iyi bir dinleyici olmanız iyidir ama, anlatılanlara kolay inanan yapınız başınızı ağrıtabilir. Aşk acısını yoğun yaşayan ve aşkı için her şeyi yapabilecek bir yapıya sahipsiniz.
BEJ
Renginiz gibi dingin ve sakinsinizdir, ama bu kısa sürebilir. Birden gerginleşebilir ve huzursuz olabilirsiniz. İlişkilerinizde kıskanç yanınız ağır basar. Başkalarının önemsemeyeceği şeyleri büyütür ve mızmızlanırsınız. Merhamet ve fedakarlığınız sonsuzdur. Özellikle arkadaşlarınız için her şeyi yaparsınız. Güçlü sezgileriniz sizi bile şaşırtabilir. Çalışmak size hiçbir zaman zor gelmez.
SİYAH
Bilgi ve düşüncenin rengidir siyah? Bir karar almadan önce uzun süre düşünmeniz ve ayaklarınızı yere sağlam basmak istemeniz bundan. Acıma duygunuz neredeyse yok gibidir. Sağlam yaratılışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkensiniz. Aşkta farklı şeyler yaşamaktan hoşlanıyorsunuz.
MOR
İnsanları etkilemeyi seven yanınız biraz ağır basıyor. Gizemli, çekici, anlayışlı bir yapınız var. Bencil değilsiniz ve bu yüzden arkadaşlarınız tarafından çok sevilen birisiniz. Oldukça değişken bir ruh haliniz vardır. Değişkenliğiniz ve kendinize has çekiciliğiniz sizi popüler hale getiriyor.
LACİVERT
Yaptığınız işe konsantre olmakta sıklıkla zorlanıyorsunuz. Biri sizi kızdırdıysa vay haline! Affetmeniz için çok çaba harcaması gerekebilir. Dikkat çekici, zevkli, yaşamayı seven ve hayata bağlı bir tipsiniz. Aşkta duygusal, hassas ve tutkulu olabilirsiniz.
GÜMÜŞ
Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen ve yeni deneyimlere açık birisiniz. Hayal gücünüze diyecek yok. Bu yüzden orijinal fikirleriniz vardır. Kıvrak bir zekaya ve öğrenme konusunda güçlü bir yeteneğe sahipsiniz. Çapkınlıklarınız yüzünden aşk hayatınız biraz çetrefilli olabilir.
BEYAZ
Kendinizi diğer insanlardan farklı ve üstün görebilirsiniz. Tutkulu ve hırslısınız. Bu yüzden çabuk kıskanır ve her şeye kolay tepki veremezsiniz. Asil bir ruhunuz vardır, insanları takdir etmeyi biliyorsunuz.
ALTIN
İnsanları etkilemek gibi bir zaafınız yoktur. Zaten neşeli ve dışadönük kişiliğiniz hak ettiğiniz ilgiye neden olur. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlamakta zorlanmaz ve bu konuda bir uzman sayılırsınız. Adil ve çabuk huzursuz olan bir yapınız var. İlişkilerinizde hassas olursunuz, bu yüzden aradığınızı bulmakta güçlük çekersiniz.
KREM
Eğer bir kremseniz tam bir sportif olduğunuzu söyleyebiliriz. Birileri ile yarışmaktan geri durmayan ve bundan zevk alan bir yapıya sahipsiniz. Kaybetmeyi asla sevmez ve istediğiniz olana kadar mücadele edersiniz. Genelde neşeli bir ruh hali içindesiniz. Çevreniz tarafından güvenilir bulunursunuz. Rahat ve dışa dönük yapınız aşk hayatınızda pek etkili olmaz. Aşkı dikkatlice seçer, ancak çabuk aşık olmazsınız. Doğru kişiyi bulmak için uzun süre beklemeyi daha uygun bulursunuz.
GRİ
Zaman zaman bencil olmanız dışında kötü özelliğiniz yok. Başkalarını neşelendirir ve mutlu edersiniz. Kısacası siz hayat dolu bir dostsunuz. Hayal gücünüz fazlasıyla yüksektir. Duygularınızı asla gizlemez, doğru sözü doğru yerde söylersiniz. Çekici olduğunuz için aşk hayatında zorlanmazsınız.
KESTANE
Kendi bildiğinizden pek şaşmazsınız. Başkalarının ne düşündüğünü bilmek de sizi yolunuzdan döndürmez. Sosyal bağları ve ilişkileri güçlü bir tarafınız vardır. Zeki, güçlü bağımsız ve ne yapacağını bilen birisiniz. Akıllı ve pratik olmanıza rağmen, tembelliği de sever ve espriden anlarsınız.
NEFTİ
Hayatınız ve kariyeriniz için çok ve düzenli çalışmak sizin için dert değil. Gereksiz riskler ve pahalı meraklar size göre değil. Siz ayağı yere basan projelerin ve ekonomik şeylerin insanısınız. Arkadaş bulmak konusunda sıkıntınız yok. Zevkli, görünüşüne fazla önem gösteren birisiniz. Liderlik sizin göbek adınız.
ZEYTİN YEŞİLİ
Neredeyse kötü yanınız yok gibi? Sakin ve yumuşak karakteriniz şiddetten ve kavgadan her zaman uzak durmanızı sağlar. Nerede nasıl davranılması gerektiği ve ne konuşulması gerektiğini çok iyi bilirsiniz. Hassas, nazik ve neşelisinizdir. Adalet duygunuz son derece güçlüdür. Kıskançlık ise yakınınızdan bile geçmez.

Bunlar da İlginizi Çekebilir