HABER
18 Mart 2020 ( 543 izlenme )
Reklamlar

SEVİNDİREN HABER GELDİ ! CORONA TEDAVİSİNDE KULLANILDI ! İYİ SONUÇLAR VERDİ

Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi Başkanı Cang, yapılan klinik deneylerde Favipiravir’in, hafif vakalar için iyileşme süresini 11 günden 4 güne indirebildiğini söyledi.


Çin’deki klinik deneyler, “Favipiravir” isimli bir ilacın, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelede etkili olduğunu ortaya koydu.


Çin’in CGTN kanalının haberine göre Çin Ulusal B-iyoteknoloji Geliştirme Merkezi Başkanı Cang, basına yaptığı açıklamada, Şenzen kentinde 80 yeni tip ko-ronavirüs h-astasını kapsayan bir klinik deney yapıldığını belirtti.


Cang, denemenin, Favipiravir’in, hafif vakalar için iyileşme süresini 11 günden 4 güne indirebildiğini gösterdiğini bildirdi


Vuhan kentinde yapılan diğer bir klinik de-neyde, i-lacın a-teş süresini ortalama 4,2 günden 2,5 güne indirdiğinin te-spit edildiğini aktaran Cang, i-lacın önemli bir y-an etkisinin gözlemlenmediğini ifade etti.

Cang, “Favipiravir, 2014’den bu yana Japonya pazarında bulunuyor ve hiçbir b-elirgin yan et-ki görmüyoruz.” diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KIZILDERİLİLER NASIL YOK EDİLDİ KANSERE YAKALANMIŞ TANIDIĞINIZ VARSA BU AMCA İLE TANIŞTIRIN ! SEVİNDİREN HABER GELDİ ! CORONA TEDAVİSİNDE KULLANILDI ! İYİ SONUÇLAR VERDİ BİLİM BİZİM NEYİMİZE…