İLGİNÇ
18 Aralık 2017 ( 50 izlenme )
Reklamlar

SEVMEDİĞİMİZ İŞİ NEDEN YAPARIZ?Bir kişinin çalışmasının arkasında iki motivasyon var.

1. Para kazanma ( günümüz şartlarında hayatta kalma da denebilir )
2. Keyif alma

Çoğumuz keyif aldığımız bir işte çalışma lüksüne sahip değiliz! Eğer yaptığımız işi sevmiyorsak iki zıt enerji hayatımızda bizim için çalışıyor demektir.

Birincisi para kazanma yani bizi hayatta tutma ile ilgili olan enerji. Bu aslında bizi koruyan bir durumdur ve çoğunlukla daha baskındır.

Diğeri de işi istememizden kaynaklı bizi o işte sabote eden enerji. Bu enerji işi ağır aksak yapmanıza, sırf laf olsun diye zamanınızı doldurmak için yapmanıza neden olur. Bu enerji aktif ise yaptığınız işte hep engel çıkarırsınız karşınıza. Hedeflediğiniz satışa ulaşamazsınız mesela. Trafik yoğun olduğu için katılmanız gereken toplantıya geç kalır anlaşmayı yapamazsınız. Ya da bulaşık yıkamak zorundasınızdır ama sürekli tabak bardak kırarsınız. Çünkü o işi yapmak İSTEMİYORSUNUZ. Evren de sizin isteğinize uygun olarak size hizmet ediyor. O işten kurtulmanız için tüm aksilikleri size yaşatıyor.

Fakat birinci motivasyonun enerjisi daha baskın olduğundan - para kazanma, hayatta kalma- bir şekilde kendinizi kovdurmamayı başarıyorsunuz.

Peki ne yapmalı?

İki çözüm var.
1.Yaptığın işi sev
2. Sevdiğin işi yap

Şu anki durumdan memnun değilseniz ve değiştirmek istiyorsanız konfor alanınızı terk etmek zorundasınız.

Ne demiş Einstein

Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır.
+
+
Alıntı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güneş kremi bebeğin yüzünü tanınmaz hale getirdi Karın ve Bel Bölgesinde Simitleri Yakan Etkili Karışım Yatağınızı Sakın Toplamayın! Emrullah Bey Eşi Hülya Hanıma Ev İşlerinde ve Çocuk Bakımında Gösterdiği Üstün Başarılardan Dolayı Takdir Belgesi Hazırlamış Bu Belge Size Verilseydi Tepkiniz Ne Olurdu?