İLGİNÇ
03 Kasım 2017 ( 248 izlenme )
Reklamlar

Stresle Başa Çıkmanın Yolları


Günlük hayatın koşturması, telaşı, sorumlulukları insanları stres sorununa itmektedir. Bu yüzden stres çağımızın en büyük sorunu haline gelmiştir. Maddi ve manevi sıkıntılar insanların gergin ve sinirli olmasına neden olmaktadır. Yaşadığınız stres, gerginlik ve sinirden birkaç değişiklik ile kurtulabilirsiniz. Stresle başa çıkma yolları arasından birkaçı aşağıdaki gibidir. Sizlerde bu noktalara dikkat ederek stresi hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz.Baş parmağınız ile işaret parmağınız arasında kalan iç bölgeye hafif bastırarak masaj uygularsanız stresi azaltabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde stresin %39 azaldığı tespit edilmiştir.

Kısa açık hava yürüyüşleri de stresle başa çıkmak için oldukça faydalıdır. Temiz hava ve güneş ışığı zihninizin dinlenmesine fırsat sunacaktır.
Şarkıların büyüsü ve etkisini bilmeyen yoktur. Bunun için stres anlarından kurtulmak ve uzaklaşmak için en sevdiğiniz şarkıyı açarak dinleyebilirsiniz.


Yapılan psikolojik araştırmalara göre yardım etmek, yardımlaşmak stresi azaltmaktadır.
Ağlamayı gelenek haline dönüştürmediğiniz sürece stresle baş etmek için oldukça etkili bir seçenektir. Ancak ağlamayı tek çıkış yolu olarak görmemeli en ufak sıkıntılarda ağlamaya başvurmamalısınız.

İnsanlar kendilerini kolay ifade ettiklerinde, anlattıklarında, içini döktüklerinde rahatlarlar. Bunun için stresten kurtulmak için en sevdiğiniz kişiyi arayabilir ve ondan destek, yardım alabilirsiniz.

Stresten kurtulmanın bir diğer yolu ise kahkaha atmaktır. Sizde bu yolu deneyebilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kurutucunuz Yok Mu? - Az Bilinen Bu Yöntemle Çamaşırlarınızı Hızlıca Kurutun Okumadan geçmeyin derim… David Rockefeller’in Ölüsü Bile Para Kazansın Diye Bizlerden Gizlenen Mucize Sonucu Okuyunca Şaşıracağınız 3 Soruluk Tibet Kişilik Testi Bamya Suyunun Öyle Bir Faydası Var ki
Haberler