ANA SAYFA
20 Haziran 2020 ( 363525 izlenme )
Reklamlar

TC. MERKEZ BANKASI UYARIYOR DİKKAT!

TC. Merkez bankası uyarıyor dikkat….! Bildiğiniz gibi artık her kurumda işlem yaparken, telefon hattı alırken, bir yere abone olurken, kargoda, vs. kimlik fotokopisi isteniyor


Aslında bu yasal değil sadece koca formu doldurmak yerine kimliğinizin fotokopisini iliştiriyorlar belgelere ya da kendilerini garantiye alarak işlerini hızlandırıyorlarPeki bu kimlik fotokopisi ile neler yapılabilir? Hiç düşündünüz mü?

Adınıza bir yerlere üye olunabilir

Adınıza abonelik açılabilir

Sizi bir şey için kefil edebilirler

En çok görülen vakalardan biriside  adınıza bir sürü telefon hattı açtırıp açık hat olarak satabilirler ve bu hatları alanlar herhangi bir suç işlediğinde direk hat sahibi yani kimlik fotokopisi kullanılarak adına hat açılan kişi zan altında kalmaktadır ve buna benzer çok örnek….

Peki bunu önlemek için ne yapmalıyız? Çok basit bir yolu var:

Mesela 05xx 123 45 67 nolu telefon hattı aldınız form doldururken ve kimliğinizin fotokopisini verirken fotokopide kimliğin ön ve arka yüzüne boş yerlere (hatta üzerine)

Sadece 5xx 123 45 67  no'lu hattın abonelik işlemleri / aktivasyonu içindir yazmanız sizi koruyacaktır….

Bu konu da ilginizi çekebilir:


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kız arkadaşını acımasızca dövdü ! İnsanoğlu şu 3 şeyi unutmamalı Bunlarda çılgın öğretmen kızlar :)) ARABASINI SATIP 70 MILYAR FENERE - YATIRAN ADAM - TÜRKE VERZOCKT 22000 EURO