HABER
01 Şubat 2019 ( 467 izlenme )
Reklamlar

Trafik Kazasında Bacağı Kırılan Sahibini 40 Saat Boyunca Çakallardan Koruyan Köpek Yılın En Sadık Köpeği Seçildi
Köpekler, insanların en iyi ve en sadık dostlarıdır.

Geçmişten bugüne köpeklerin, sahipleri için ne gibi fedakarlıklar yaptığına dair haberler paylaştık. Yine de yaptıklarıyla bizleri şaşırtmaya devam ediyorlar.

Sako ismindeki bir kral çoban köpeği, trafik kazasında ağır yaralanan bir gencin hayatını kurtararak kahraman ilan edildi.

Aktarılanlara göre olay Kanada’nın Britanya Kolumbiyası ismindeki bölgesinin dağlık bir alanında meydana gelmiş. Joseph Phillips-Garcia ve iki arkadaşı balık tutmak için buraya gelmiş. Yanlarında Sako ismindeki köpek de varmış.

Eve dönerken Joseph’in kullandığı ve içinde Sako ile iki arkadaşının daha olduğu araç kazaya karıştı. Araçtaki iki çocuk maalesef hayatını kaybetti. Sadece Joseph ve Sako hayattaydı. Joseph’in de bacağı kırıldı. Adım bile atamıyordu.

Dağlık alanda bacağı kırık bir şekilde hayatta kalması imkansızdı. Dahası etrafta vahşi hayvanlar geziyordu.

Kanın kokusunu alan çakallar etrafta dolaşmaya başladı.

Onları kaçıran ve Joseph’i koruyan ise Sako oldu. İki gün boyunca sahibinin yanından ayrılmadı. Joseph’in yanında uyuyup vücut sıcaklığının düşmemesini sağlayan Sako aynı zamanda sahibini kıyafetinden sürükleyerek yakındaki dereden su içmesini de sağladı.

40 saatin ardından Joseph ve Sako’ya ulaşıldı. Joseph derhal hastaneye kaldırıldı.

Hayvan maması üreten firma Purina, Sako’yu yılın en sadık hayvanı ilan etti. Sako, ödülü alan 47. köpek oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cam filminden ceza alanlar ne yapacak! Cam filminden dolayı para cezası kesilen sürücüler için süreç nasıl işleyecek? Fazla Gelen Anne Sütünü Değerlendirmenin Sıra Dışı Yollarını Bulan Kadın 2. Sınıf Türkçe kitabındaki "Yaşlı Kadın" şiiri bizi üzdü. Biz de sınıf olarak onun için şiiri baştan yazdık. Yeni Kimliklerde Büyük Sürpriz. İsteyen Mahkemeye Başvurmadan Adını Ya da Soyadını Değiştirebilecek