İLGİNÇ
07 Kasım 2017 ( 1244 izlenme )
Reklamlar

Uyku Pozisyonunuza Göre İlişkiniz

Sevgilinizle yada eşinizle uyurken ortaya çıkan pozlar ilişkinize dair ipuçları verebilir. Kişisel olarak yatış şekilleriniz karakteriniz hakkında bilgi verdiği gibi eşinizle oluşturduğunuz yatış şekilleri de ilişkiniz hakkında bazı ipuçları veriyor. Öyle yatış şekillerinize göre ilişkinizin süresi bile tahmin edilmekte. Peki siz nasıl uyuyorsunuz. Eşinizle sürekli aynı pozisyonda mı yoksa her seferinde farklı şekillerde mi uyuyorsunuz? Eşiniz uyurken size bir şey anlatmak istiyor olabilir mi? Bu soruların hepsini bilmeniz için eşinizi, sevgilinizi çok iyi tanımanız ve vücut dilini çözmeniz gerekiyor. İşte size birkaç ipucu

http://ogretmenlerdiyari.com/uyku-pozisyonuna-gore-karakter-analizi


uyku_pozisyonunuz_iliskiniz_hakkinda_ne_soyluyor_doktorsensin_com

1- Kaşık Pozisyonu

Çiftler arasında en sık kullanılan pozisyondur. Özellikle evlilikten, ilişkinin başlangıcından 1 yıl sonra gözlenen uyuma şeklidir. Psikiyatrist Samuel Dunkell’e göre, “Bir kadın partnerine arkadan sarılmayı tercih ediyorsa, özel olarak ilgi beklediğini göstermek istiyor olabilir.” Psikolog ve Terapist Shriley P. Glass, “Kaşık pozisyonu, partneriniz ile oldukça fazla miktarda temasta bulunmanızı sağlar. Sadece erotik anlamda değil, rahat ve güvenli bir koza hissi verir.”

2- Balayı Sarılması

Bu yatış şekli ilişkinin ilk evrelerinde, partnerlerin birbirlerine karşı yoğun duygular beslediği dönemde görülür. Kaşık pozisyonuna göre daha az tercih edilir çünkü bu yakın pozisyon için konfordan fedakarlık etmek gereklidir.

3- Çatıda Uzanır Gibi

Samuel Dunkell’e göre, “Bu pozisyon, güçlü egoları ve haklılık duygusunu gösterir. Yakın zamanda oldukça popüler olma eğilimi içerisindedir. Normalde, bir partner sırtüstü uzanırken, diğer partner omzuna başını yaslıyorsa ona bağlılığını ve aralarındaki uyumu gösterir.” Shriley P. Glass şöyle ekliyor “Bu pozisyonun altında yüksek seviyede güven duygusu yatıyor. Partnerinin yanına sokulmanın altında yoldaşlık ve koruma hislerinin güçlenmesi yatıyor.”

4- Aşk Beşiği

Erkeğin koruyuculuk duygusunu öne çıkaran bir pozisyondur. Üçüncü şekle göre daha çoşkuludur. İçten ve samimidir.

5- Gevşek İp

İlişkinin ilk yıllarındaki kaşık pozisyonunun gevşemiş halidir. Genelde 3 yıldan sonra sıklıkla görülür. Bu pozisyon sevgiden ödün vermeden partnere ve kendinize daha fazla alan ve konfor tanıma anlamı taşır.

6- Bacak Sarılması

Bu pozisyon çiftlerin birbirlerine fiziksel yakınlıklarını rahatça gösteremedikleri anlamına gelebilir. Ya da tam tersi olarak cüretkar bir tavırla karşıdaki vücuda aşinalığı anlatır.

7- Takip Pozisyonu

Partneriniz takip edilmek istiyor olabilir. Bu durumda ona yakınlaşıp kaşık pozisyonu yaratabilirsiniz. Ancak kendine bir alan da yaratmak istiyor olabilir. Burada iş eşinizin vücut dilini çözmenize bağlı.

8- Zen Stili

Zen stili, fiziksel bir temas olmadan, bağlılık ve bağımsızlık arasında yapılmış bir uzlaşmadır. Uzun yıllar süren ilişkilerde görülür.

9- Çekişme

Bu pozisyon meydana geldiğinde eşiniz gerçekten yorgun veya bir sebepten dolayı sizden uzak duruyor olabilir. Bunu analiz etmek size kalmış.

10- Yengeç Pozisyonu

İlişkinizde bazı anlaşmazlıkların olduğuna, kötü zamanlardan geçtiğinize veya partnerinizin bazı sorunlar oluştuğuna dair bir işareti olabilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uyumadan Önce Kapı Koluna Bardak Koyuyor – Nedenini Öğrenince Siz De Aynısını Yapacaksınız Sinsi İnsanların Özellikleri !!! Tırnaklarınızın Sağlığınız Hakkında Bilgi Verdiğini Biliyor Muydunuz? Erkeklerin kadınlardan soğuma sebepleri