İLGİNÇ
14 Kasım 2017 ( 13577 izlenme )
Reklamlar

Vitamin Eksikliğinizi Yüzünüzden Anlayacağınız 6 İşaret1. Açıklanamayan yorgunluk, baş dönmesiİyi uyumadıktan sonra bitkinleşiyorsanız, vücudunuzda B12 vitamini bulunmuyor olabilir. Bu durumda oksijenin organlara taşınması engellenir ve yorulmaya, baş dönmesine ve uyuklamaya neden olur. Bu vitamin aynı zamanda beynin ve sinir sisteminin normal işleyişinde yer alır. Bir eksikliği, hissizlik veya elektrik çarpması dalgaları hissi yaratabilir.

Bunların hepsinin vitamin eksikliğinin dolaylı belirtileri olduğunu unutmamak gerekir. Yukarıdakilerden birini kendiniz de fark ettiyseniz, daha kesin bir teşhis için bir doktora görünün.2. Diş eti Kanaması: Diş eti kanaması, C vitamini eksikliğini göstergesidir. C vitamini eksikliği ayrıca, zayıf bağışıklık, kas ağrısı ve diş sorunları ile sonuçlanabilir. Narenciye meyvelerinde ve kırmızı biberde c vitamini bulunur.


3. Renksiz dudaklar: Soluk dudakları olan bir kişinin demir eksikliğine dair bir işaret olabilir. Düşük arter basıncı ve düzenli soğuk algınlığı, bunun başka belirtisi de olabilir. Daha fazla kırmızı et yemeniz ve bir süre yüksek miktarda kalsiyum içerikli yiyecek yemeniz yeterlidir.4. Şiş gözler: Eğer göz çevresinde ve uzuvlarda şişkinliği fark ettiyseniz, vücudunuzda eksik iyot olabilir. En yaygın iyot kaynağı iyotlu tuzdur. İyot ayrıca deniz (ıstakozlar, karides, deniz yosunu), süt ürünleri ve hatta ekmekte bolca bulunur.5. Kuru saç: Çok miktarda kepekle kaplanmış kuru, kırılgan saçlar, B7 vitamini olarak bilinen biyotin eksikliğinizin işareti olabilir. Bu genellikle antibiyotik kullanmanın bir sonucudur. B7 seviyelerini yükseltmek için et, balık, sebze, meyve, mantar ve baklagiller daha sık yemeniz gerekir. Ve bir süre diyet yapmaktan da vazgeçin.6. Soluk ciltler:Kışın sonunda iyi bir bronzluk yaşayarak övünen az insan var. Ancak cildiniz normalde göründüğünüze kıyasla tamamen solgunlaşırsa, bu B12 vitamini eksikliğinizin bir işaretidir. Bu vitaminin seviyesini düzeltmek için et ve deniz ürünleri daha fazla yemeniz gerekir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KANSER DİYE BİR HASTALIK YOKTUR B17 VİTAMİN EKSİKLİĞİ VARDIR Amonyak İle Evde Koltuklarınızı Temizleme Yöntemi Duygularımız Hakkında Bilmediğimiz 10 Gerçek Yediği elma Minik Alparslan’ın ölümüne sebep oldu!