Popüler Yeniler
Reklamlar

Yastığınızın Altına Sarımsak Koyun etkilerine inanamayacaksınız!Sarımsak her derde deva

Sarımsak eskilerden beri kullanılan bir gıdadır, binlerce yıldır yemeklerde baharat ve yüzlerce ilaçta da aktif madde olarak kullanılmıştır. Sarımsak, soğana çok yakındır ve güçlü aromasına rağmen dünyada en çok tüketilen gıdalardan biridir. Antik çağlarda yemeklere lezzet vermek, zararlı böceklerden ve hatta şeytanlardan kurtulmak için kullanılırdı. Son madde tamamen batıl inanç olsa da, sarımsağın negatif enerjiyle savaşmaya yardımcı olduğunu düşünen birçok kişi var.

Durum ne olursa olsun, sarımsağın temel besin maddeleri bakımından zengin olduğunu, tıbbi birçok özellik barındırdığını ve sağlığınıza çeşitli faydaları olduğunu biliyoruz. Aşağıda sarımsağın en önemli özelliklerinden bazılarını ve bazı insanların daha iyi uyuyabilmek için kullandığı ilginç bir yöntemi göstereceğiz.

İlginizi çekti mi?

Şu an sarımsağın faydaları hakkında daha çok bilgiye sahip olduğunuza göre, size, her gece bir diş sarımsağı yastığınızın altına koymayı içeren basit bir terapiyi göstereceğiz:
Bu eski aile sırrı, özellikle uykuya dalmakta zorlanan kişiler için, uyku kalitesini ve derinliğini artırmakta nesillerden beri kullanılmaktadır.

Sarımsaktaki sülfüroz içerikler, sarımsağın aroması ile beraber rahatlatıcı bir etki yaratarak uykunuzun kalitesini artırmaya yardımcı olur.

Eski zamanlarda, sarımsağın şeytan ruhlara karşı bir koruma olduğu düşünülürdü. Gerçekte, bu koruma algısı sarımsağın doğal çinko içeriğinden kaynaklanmaktadır.
Kokusuna alışmakta en başta zorlanabilirsiniz, fakat birkaç gün sonra bu bir problem olmaktan çıkacak ve uykusuzluk için en iyi tedavi olduğu için ona şükredeceksiniz.
Dahası, sarımsak fiziksel performansta bile pozitif etkiye sahiptir, çünkü enerjinizi ertesi gün için tekrar doldurmaya yardımcı olmaktadır.

Bu terapiyi, aç karnına en az bir diş sarımsağı limon ile veya limonsuz tüketerek desteklemenizi öneriyoruz.

kaynak: http://sagligabiradim.com