Yumurta Kabuğu ile Diş Çürüklerine Son!

1193 izlenme 19 Ekim 2017Yumurta kabuğu diş çürüklerini iyileştirmek için gereken her şeyi size verir. Okulda fen derslerinde yumurtanın hangi maddelerden oluştuğunu öğrendik ve yumurta kabuğunun da kalsiyum dolu olduğunu ve 27 farklı mineral içerdiğini biliyoruz.

Yumurta kabuğunun içeriği dişlerinizinkine çok benzer ve içerdiği kalsiyum dişlerinizin ihtiyacı olan minerali onlara geri kazandırır. Yapmanız gereken tek şey organik bir yumurtanın kabuklarını 5 dakika kaynatmak. Kabukları smoothielere ekleyebilir veya toz haline getirerek kullanabilirsiniz. Bu tozu da yiyeceklerinize katabilirsiniz.


Yumurta kabuğunun faydaları

Kemikler kalsiyumdan oluşur. Daha önce de belirttiğimiz gibi kemiklerin ve dişlerin bileşimleri yumurta kabuğuna çok benzerdir. Yumurta kabuğunun %93’ü kalsiyumdan oluşur ve bu da en önemli faydasıdır. Kemik iliğinin fonksiyonlarını arttırır.

Ayrıca magnezyum, fosfor, silikon, sodyum, potasyum, demir, sülfür ve alüminyum açısından da zengindir.

Yumurta kabuğu 27 farklı element içerir. Proteini metiyonin, sistein, lisin ve isoleusin gibi birçok amino asitten oluşur. Doğru hazırlanan yumurta kabuğu en iyi kalsiyum kaynağıdır.

Küçük çocuklar olabildiğince çok yumurta kabuğu tüketmelidir. Kemik oluşumu ve gelişimi için sürekli olarak kalsiyum almalı gerekir. Raşitizm ve kansızlığı önlemek için bebek mamasına yumurta kabuğu ekleyebilirsiniz.

Bilim insanları yumurta kabuğunun doğuştan kalça çıkığı ve osteorporoz gibi ortopedik rahatsızlıkların tedavisini hızlandırdığını doğrulamıştır.

Kimyasal ve antibiyotik içermemesi açısından her zaman organik yumurta kullanın.

Yumurta kabuğunu kullanmanın en iyi yolu nedir?

Mikroplardan arındırmak için yumurta kabuklarını 5 dakika kaynatın. Kabukları kurulayıp toz haline gelene öğütün. Kahve öğütücüsü veya blendır bu konuda yardımcı olabilir.

Günlük olarak yarım çay kaşığı yumurta kabuğu tozu tüketin. Unutmayın ki D vitamini kalsiyum emilimini arttırır, bu nedenle yeterli derecede güneş ışığına maruz kaldığınızdan da emin olun. Sakatat da iyi bir D vitamini kaynağıdır.

hayatbilgileri.com

Son aramalar : Burun Şekliniz Kişiliğiniz Hakkında Bakın Neler Söylüyor!İşte Bu Yüzden Yemek Kaşığına Şeker Ve Su Ekleyip Bahçeye Bırakmalısınız
KAPAT

Popüler