Popüler Yeniler
Reklamlar

Zeki İnsanların Diğer İnsanları Yönetmesini Sağlayan 10 Psikolojik Hile


1.Eğer bir kişinin sizden hoşlanmasını istiyorsanız, ondan basit bir iyilik isteyin. Örneğin peçete istemek gibi. Saçma bir istekte bulunmadığınız sürece, hiçkimse size yardım etmemezlik yapmayacaktır. İnsanlar kendi yetileri dahilinde basit iyilikler yapınca kendilerini iyi hissederler ve insanlar daima kendilerine iyi hissettiren kişilerden hoşlanma eğilimindedirler.2.Eğer kalabalık bir cadde de yürüyorsanız, varacağınız noktaya odaklanın. Genel olarak çoğu insan ulaşacağı nokta yerine, farkında olmadan insanların gözlerine bakıyor. Bu yüzden tek bir noktaya bakmak, insanların size yol vermesini sağlayacaktır.


3.Eğer bir kişinin eşyanızı taşmasını istiyorsanız, konuşma esnasında eşyayı onun eline verin. İnsanların çoğu vereceğiniz eşyadan çok sohbete odaklı olacaklardır. Farkına vardıklarında bile, eşyayı size geri vermek yerine sohbet etmeye devam edeceklerdir.4.Birisinin size bakıp bakmadığını merak ediyorsanız, esneyin. Eğer birisi size bakıyorsa, o kişi de esnemeye başlayacaktır.5.Eğer birisinin sizin isteğinize göre davranmasını istiyorsanız, ona emir verdiğinizi hissetirmemelisiniz. Mesela bir kişiye sebze yedirmek istiyorsanız “Sebze yemek ister misin?” demek yerine “Bugün havuç mu yemek istersin salatalık mı?” diye sorduğunuzda karşınızdaki insan kontrolün kendinde olduğunu düşünerek sizin sunduğunuz seçeneklerden birini farkında olmadan kabul edecektir


6.Eğer iyi bir dinleyici gibi görünmek istiyorsanız, karşınızdaki kişinin sözlerini ona kendi cümlelerinizle tekrardan söyleyin. Bu sanki siz onu çok iyi dinlemiş ve aynı zaman da çok iyi anlamışsınız gibi görünecektir.7.Eğer zihniniz de sürekli aynı şarkı çalıyorsa, o şarkıyı mutlaka dinleyin. Dinlemediğiniz takdir de şarkı zihniniz de sürekli olarak çalmaya devam edecektir.8.Eğer karşınızdaki insanı ikna etmek istiyorsanız, konuşma esansında evet anlamına gelecek şekilde kafanızı sallayın. Bu şekilde karışınızdaki kişi sizinle aynı fikir de olmaya daha eğimli olacaktır. Aynı zaman bu yolla karşınıdaki kişiye güven vereceksiniz. Hayır anlamına gelecek şekilde kafa sallamamaya dikkat edin.


9.Eğer yeni birisiyle tanışıyorsanız ve sizi sevmesini istiyorsanız, tokalaşmadan önce ellerinizi ısıtın. Psikolojik olarak insanlar sıcak elli biriyle tokalaştıkları zaman kendilerini daha rahat hissederler. el-sikis%cc%a7an-insanlar

10.Eğer insanların verdiğiniz bir tavsiyeye inanmalarını istiyorsanız, bu tavsiyeyi annenizde veya başka bir büyük aile ferdinizden duyduğunuzu söyleyin. Bunu sebebi ise insanların yaşça büyük aile fertlerine psikolojik olarak daha çok güveniyor olmalarıdır.